środa, 27 marzec 2024 12:23

Najlepsze filmy z motywem Wielkanocy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
ubezpieczenie mieszkania ubezpieczenie mieszkania fot: materiały prasowe

Choć świąteczne kino familijne kojarzy się bardziej z Bożym Narodzeniem, to okazuje się jednak, że kilku reżyserów wykorzystało w swoich filmach motywy wielkanocne. Jakie filmy warto obejrzeć w Wielkanoc całą rodziną? Oto kilka naszych propozycji.

Filmy z motywem wielkanocnym dla całej rodziny

Wprawdzie wiosną spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu, jeśli jednak lubicie oglądać wspólnie kino familijne, Wielkanoc to doskonała ku temu okazja. Co warto obejrzeć w Wielkanoc razem z dziećmi? Okazuje się, że znajdziemy kilka propozycji.

"Hop”, reż. Tim Hill (2011)

“Hop” to amerykański film familijny z 2011 roku. Opowiada o młodym zającu imieniem E.B., który marzy o zostaniu muzykiem, jednak jego rodzina chce, aby przejął obowiązki Wielkanocnego Zająca. Kiedy ucieka z domu, spotyka Freda, który pomaga mu zrealizować jego marzenie. Reżyserem filmu jest Tim Hill. Główne role grają James Marsden (Fred O'Hare) oraz animowany E.B., któremu głosu użyczył Russell Brand. Film zachwyca humorem, lekkością, a co najważniejsze – uświadamia dzieciom, że każdy ma prawo wybrać w życiu własną drogę.

"Niedźwiedź w dużym niebieskim domu: Wielkanocna przygoda"

"Niedźwiedź w dużym niebieskim domu: Wielkanocna przygoda" to animowany film familijny, który opowiada o przygodach sympatycznego niedźwiadka imieniem Niedźwiedź, mieszkającego wraz ze swoimi przyjaciółmi w dużym niebieskim domu. W tym filmie bohaterowie postanawiają przygotować się do świętowania Wielkanocy, ucząc się o znaczeniu tego święta i odkrywając jego tradycje. To urocza opowieść, która promuje wartości takie jak przyjaźń, współpraca i solidarność. Animacja przypadnie do gustu młodszym dzieciom.

“Hank i Mike”, reż. Matthiew Klinck (2008)

Film "Hank i Mike" to kanadyjska komedia z 2008 roku. Reżyserem tego filmu jest Matthiew Klinck. Główne role w filmie grają Thomas Michael jako Hank oraz Paolo Mancini jako Mike. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy pracują w agencji, przebierając się za wielkanocne zające. Bohaterowie niespodziewanie zaprzyjaźniają się, próbując znaleźć swoje miejsce. Jest to propozycja raczej dla nastoletniego widza.

“Piotruś Królik” (2018), reż.Will Gluck

Film "Piotruś Królik" to ekranizacja klasycznej powieści dla dzieci autorstwa Beatrix Potter. Opowiada o przygodach małego królika o imieniu Piotruś, który często wplątuje się w różne kłopoty, ale zawsze znajduje sposób, by je rozwiązać. Tym razem planuje wkraść się do ogrodu warzywnego pewnego rolnika. Reżyserem tego filmu jest Will Gluck. Wames Corden użyczył głosu głównemu bohaterowi Rose Byrne dubbinguje Bea, a Domhnall Gleeson pana McGregora.

“Wielkanocne pacianki”, reż.Robert McKimson (1947)

“Wielkanocne pacianki” to kultowa animacja z niezastąpionym Królikiem Bugsem w roli głównej. Tym razem bohater pomaga Królikowi Wielkanocnemu w roznoszeniu jajek. Niestety, trafia na sadystyczne i wygłodniałe dziecko, które chce go upolować i zjeść. Choć brzmi to nieco przerażająco, w rzeczywistości prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.

Najlepsze filmy z motywem wielkanocnym – podsumowanie

Mamy nadzieję, że któraś z naszych propozycji przypadnie Wam do gustu. Nie ma to jak seans filmowy w domowym zaciszu. Jeśli jednak chcesz spędzić ten czas w spokoju, pomyśl o solidnym ubezpieczeniu mieszkania lub domu. Dzięki temu, unikniesz nieplanowanych wydatków, jeśli dojdzie do niespodziewanego zdarzenia, tzw. ryzyka wymienionego w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Niespodziewane wydatki to przecież ostatnia rzecz, o której marzymy w okresie świątecznym.