sobota, 23 marzec 2024 12:00

Piwo bezalkoholowe dla nawodnienia organizmu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Piwo bezalkoholowe Piwo bezalkoholowe fot: materiały prasowe

Chcąc poznać definicję piwa bezalkoholowego, można odwołać się do obowiązujących przepisów prawa. Zgodnie z informacjami, które można tam znaleźć, bezalkoholowe piwa mogą mieć maksymalnie zawartość alkoholu na poziomie 0,5% całkowitej objętości. Dla porównania, najpopularniejsze trunki, chętnie wybierane w okresie letnim, mają minimum 4% zawartości alkoholu aż do 8%.

Piwo bezalkoholowe dla wszystkich?

Dzisiaj otrzymanie takich trunków nie stanowi dużego problemu. Wystarczy wejść na https://zdrowapianka.pl/, aby przekonać się, że do wyboru są różne propozycje dla wszystkich miłośników piwa pozbawionego alkoholu. Warto jednak dodać tego, że pod pojęciem piwa bezalkoholowego kryją się nie tylko te napoje, które mają 0,0% alkoholu. W niektórych ta ilość nie przekracza 0,5%. Jest to bardzo ważne, ponieważ są osoby, którym nawet najmniejsza ilość może zaszkodzić. Wśród nich znajdują się kobiety w ciąży. Należy czytać etykiety, aby mieć świadomość podejmowanych wyborów.

Różne piwa bezalkoholowe

W dzisiejszych czasach można zdecydować się nie tylko na dowolny smak piwa. Każda osoba ma szansę na to, aby wybrać dla siebie odpowiedni rodzaj piwa bezalkoholowego. Do dyspozycji jest piwo:

  • lager - aby móc cieszyć się niezwykłym smakiem piwa, uprzednio należy je odpowiednio schłodzić. Wyróżnia się jasnym kolorem i orzeźwieniem. Do tego trunek ten jest mocno gazowany;

  • pszeniczne - patrząc na nie pod światło można zauważyć lekką mętność, która będzie przebijać przez jasny kolor. Delektując się nim można wyczuć aromat bananów i cytrusów;

  • ale - wyróżnia się słabym nagazowaniem. W opcji bezalkoholowej bardzo często wyczuwalny jest aromat cytrusów;

  • słodowe ciemne - trunek, który wyróżnia się swoim karmelowym odcieniem, wyczuwalny także w smaku. Wyczuwalny jest także aromat słodowy, a także owocowe i korzenne nuty;

  • smakowe - najczęściej można spotkać te o owocowym smaku, przez co do dyspozycji są te bardziej słodkie i nieco bardziej cierpkie piwa.

Jak więc widać każda osoba jest w stanie wybrać dla siebie odpowiednie piwo bezalkoholowe, które będzie w stanie ugasić jej pragnienie. Wielu konsumentów prowadzących  aktywny tryb życia, często po wysiłku ma ochotę na to, aby wypić coś mocno schłodzonego. Nie chodzi im jednak o alkohol, ale o ten charakterystyczny smak piwa.

Czy piwo bezalkoholowe jest zdrowe?

Nie każda osoba zdaje sobie z tego sprawę, ale piwo nie zawierające w sobie alkoholu, pomaga nawodnić organizm. To prawda i jest postrzegane jako zdrowy zamiennik. Jest ono bogate w witaminy i składniki mineralne. Piwo bezalkoholowe nie wykazuje właściwości diuretycznych. Dzięki temu, że w jego składzie można znaleźć magnez, potas, sodę, będzie można uzupełnić ich poziom w organizmie. Jedno piwo bezalkoholowe jest w stanie dostarczyć także odpowiedniej ilości węglowodanów. Po wyczerpującym treningu będzie można zapewnić sobie dodatkowy zastrzyk energii.

Czy piwo bezalkoholowe jest kaloryczne?

Okazuje się, że piwa bezalkoholowe zawierają małą ilość kalorii. Wszystko uzależnione jest od jego pojemności, ale szacuje się, że w 100 ml piwa bezalkoholowego znajduje się zaledwie 20 kcal. Jest to więc naprawdę minimalna ilość. Ilość kalorii będzie wzrastać, jeżeli będzie się miało do czynienia z piwami smakowymi, ponieważ będzie zwiększać się ilość cukru i syropu glukozowego.

Piwa bezalkoholowe zawierają w sobie najczęściej dodatek naturalnych soków owocowych. Takie propozycje cieszą się dużą popularnością w okresie letnim. Aczkolwiek, tak wybitnymi smakami można cieszyć się przez cały rok.