środa, 26 luty 2020 11:51

Jak dbać o czystość ogrodowego basenu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Czyszczenie basenu Czyszczenie basenu

Ogrodowy basen wydaje się być idealny tylko do momentu, gdy przychodzi czas jego pierwszego czyszczenia:) Właściciele przydomowych basenów często nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele zanieczyszczeń z powietrza może się do niego dostawać, i jednocześnie nie wiedzą, że istnieje mnóstwo praktycznych sposobów na czyszczenia basenu. I wcale nie muszą być one uciążliwe ani pracochłonne.

 


Samodzielne czyszczenie basenu - droga przez mękę?

Brak odpowiednich urządzeń usprawniających czyszczenie basenu rzeczywiście może być uciążliwy. Na początku posiadacze nowych basenów zwykle nie decydują się na profesjonalny sprzęt jak z  https://www.folkpool.pl/, tylko decydują, że sami dadzą sobie radę z porządkowaniem. I przez pewien czas rzeczywiście może im się to udawać. Zazwyczaj do pierwszej większej wichury, która nanosi do basenu mnóstwo kurzu i brudu, zamieniając go automatycznie w nieprzyjemne błoto, czy liści, drobnych owadów oraz mrówek. W takich warunkach nie da się pływać, a zarazem ręczne wyciągnięcie tak dużej ilości zanieczyszczeń może potrwać nawet kilka dni, a w międzyczasie mogą przecież nadejść kolejne wiatry.

Ilość naturalnych zanieczyszczeń, jaka przy złej pogodzie trafia do basenu potrafi zadziwić nawet tych, którzy spodziewali się wyzwania ze sprzątaniem basenu. Dlatego, jeśli przetrwałeś pierwszy sezon ręcznego czyszczenia, to już wiesz o czym mowa.

Profesjonalne odkurzacze do basenu

Bardzo szybko okazuje się, że czas pracy poświęcony na czyszczenie basenu ręcznie, jest nieproporcjonalny do ceny, jaką poniosłoby się, kupując odpowiedni sprzęt do czyszczenia. Profesjonalne odkurzacze do czyszczenia basenów, jak z www.folkpool.pl/odkurzacze-i-akcesoria-do-czyszczenia-basenu, są nie tylko stosunkowo tanie, ale i ich koszt szybko się w głowach właścicieli basenów zwraca, gdy nie muszą kolejnego popołudnia spędzać na wyciąganiu z niego liści, komarów, brudu, kurzu, czy grudek błota przywierających na dnie. Już podstawowe modele odkurzaczy mają własne silniki i specjalne filtry, które skutecznie zbierają brud z basenu, zarówno z jego dna, jak i z bocznych ścian.

Dodatkowo akcesoria wspomagające czyszczenie dołączane do odkurzaczy wykonują resztę mozolnej pracy tak, że nie trzeba już na to tracić czasu. Na start można zdecydować się na odkurzacze ręczne, czyli prostą głowicę umieszczoną na teleskopowym kiju, która przyspieszy samodzielne czyszczenie, ale jeśli i to będzie zbyt pracochłonne, to warto przemyśleć odkurzacz basenowy z własnym silnikiem. Czas czyszczenia basenu skraca się wtedy do kilkudziesięciu minut, już przy większej powierzchni konstrukcji, a całość oszczędza i czas i nerwy.

Przy aktualnych możliwościach, jakie dostępne są w specjalistycznych sklepach zajmujących się basenami, ich czyszczenie wcale nie jest tak wymagające, jak mogłoby się wydawać i nie musi zabierać wiele czasu. Wystarczy zakup odpowiednich odkurzaczy basenowych, od modeli prostych i tanich, po bardziej wymagające, które skutecznie oczyszczą dużych rozmiarów baseny, by móc się cieszyć czystą wodą cały czas.