wtorek, 03 grudzień 2019 19:17

Jak ciekawie urządzić pokój dziecka – wybierz stylowe i praktyczne wyposażenie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pokój dziecka to jednocześnie sypialnia, salon, jadalnia i sala zabaw. Dlatego przy jego urządzaniu trzeba wziąć to pod uwagę. Należy też pamiętać, aby mieć na względzie także upodobania dziecka, by dobrze mu się tam mieszkało. Jak zatem urządzić pokój dziecka stylowo i praktycznie?

 

Styl skandynawski w dziecięcym pokoju – poznaj najciekawsze propozycje meblowe

Styl skandynawski szturmem podbija serca Polaków. Coraz chętniej urządzane są w nim kuchnie, jadalnie czy salony. Warto go wprowadzić również do pokoju dziecka. Jego minimalizm i uniwersalność pozwolą, by wystrój tego pomieszczenia służył przez długie lata. Szczególnie chętnie na wyposażenie w tym stylu przystaną starsze dzieci i nastolatki. Styl skandynawski to minimalizm formy i koloru, jednocześnie pozwala zachować ciepło i przytulność wnętrza. Jest zatem dobrym rozwiązaniem do pokoju dziecka. A jakie meble będą pasować do tak urządzanego dziecięcego pokoju? Zobacz np. łóżko ze stelażem przypominającym domek, proste regały oraz komody bez uchwytów, które proponuje między innymi marka Edinos. Dobierając do takich mebli dodatki w stonowanych kolorach, możesz stworzyć bardzo praktyczny i jednocześnie stylowy pokój dla swojej pociechy.

Jak wprowadzić kolor do pokoju dziecka?

Jeśli Twoje dziecko woli więcej kolorów w swoim pokoju, postaw na detale i dodatki w jego ulubionej barwie. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością kolorów oraz ich intensywnością. Dlaczego? Kolory mogą wpływać na nas i tak np. czerwony, żółty i pomarańczowy pobudzają. Natomiast zielony i niebieski wyciszają. Fiolet zaś będzie pobudzał wyobraźnię.

Jeżeli chcesz urozmaicić wystrój pokoju dziecka przy pomocy kolorów, wybierz np. kolorowe pojemniki na zabawki lub kosze tekstylne wsuwane do regału.

Możesz też wybrać kolorowe dodatki tekstylne np. kapę na łóżko, a także zasłonki okienne. Jeżeli w oknie nie ma firanek, ich ozdobą mogą stać się kolorowe żaluzje lub rolety.