poniedziałek, 29 czerwiec 2020 16:37

Poznaj narzędzia do programowania ECU dla profesjonalistów. Chip tuning Tools

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Narzędzia do tuningu - Autotuner - tuning tools Narzędzia do tuningu - Autotuner - tuning tools

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi programistycznych służących chip tuningowi samochodów. Profesjonaliści z rosnącej gałęzi biznesu, zajmującej się profesjonalnie tego typu usługami, szukają narzędzi do chip tuningu, które spełnią ich oczekiwania i odpowiedzą dokładnie na specyficzne potrzeby.

 

Chip tuning jest jedną z najczęściej wybieranych i najpopularniejszych metod tuningu silnika. Jest to spowodowane zarówno faktem, że jest to zdecydowanie bezpieczniejszy niż tuning mechaniczny proces, jak i tym, że to metoda najbardziej opłacalna i stosunkowo niedroga. Chip tuning pozwala również na przeprowadzenie tuningu dostosowanego dokładnie do danego modelu pojazdu i rodzaju silnika. Należy bowiem podkreślić, że zmiennych wpływających na oprogramowanie jest wiele - temu samemu silnikowi, posiadającemu jednak inne ECU, odpowiadały będą inne specyfikacje. Zapraszamy do przeglądu najpopularniejszych programów do chip tuningu. Tuning tools.

 

Bflash - narzędzie do wielu silników

Bflash to zaawansowane narzędzie do programowania ECU, które odczytuje i zapisuje ponad 400 różnych typów ECU. Dzięki temu jest niezwykle uniwersalnym narzędziem, które odpowiada wielu różnych kombinacjom modeli samochodów i silników.
Skorzystaj z doświadczenia profesjonalistów.

 

 

Bflash - narzędzie do tuningu silników
Bflash - narzędzie do tuningu silników

 

Autotuner - najlepszy czytnik informacji

Autotuner to niezwykle uniwersalne i intuicyjne narzędzie, które umożliwia odczytywanie informacji z większości ECU poprzez gniazdo Boot Tricore lub złącze OBD. Autotuner zczytuje i zapisuje ponad 3500 samochodów, a kompatybilne modele wyświetlane są w formie listy. Dzięki temu wybór odpowiednich sterowników jest niezwykle prosty.

 

Autotuner - narzędzia do tuningu
Autotuner - narzędzie do tuningu

AlienTech - niezawodny K-TAG oraz KESSv2

AlienTech to włoska firma produkująca urządzenia i programy do modyfikacji sterowników ECU, która oferuje między innymi dwa popularne interfejsy do programowania ECU: K-TAG oraz KESSv2.

  • K-TAG to innowacyjny interfejs do programowania ECU, który pozwala na odczytywanie i zapisywanie plików map sterownika przy użyciu systemu OBDII. Narzędzie to wyposażone jest dodatkowo w pamięć EEPROM, umożliwiającą nieograniczoną liczbę odczytów pamięci.
  • KESSv3 jest jednym z najnowocześniejszych interfejsów do programowania ECU przez złącze OBD, które charakteryzuje się bardzo szerokim zakresem działania - obsługuje zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe, dostawcze czy autobusy.

Narzędzia do tuningu K-TAG I KESSv2

AlienTech produkuje również oprogramowanie do tuningu ECM Titanium. Dzięki niemu możliwa jest dokładna interpretacja modyfikowanych plików ECU. Oprogramowanie stanowi kompleksowe narzędzie, które nie potrzebuje dodatkowych plików czy informacji, ponieważ zawarte są one w nim zawarte.


CMD Flash  czyli wszystkie ECU nowej generacji

CMD Flash to programator BDM, EOBD K-LINE, EOBD CAN-BUS, PWM EOBD. Obsługuje on wszystkie ECU nowej generacji. Funkcja BDM, którą posiada, pozwala na łączenie się z ECU poprzez wewnętrzne piny.

Na rynku dostępne są dwa urządzenia CMD Flesh: Slave i Masters.

 

W tej gałęzi biznesu nie brakuje z pewnością sytuacji awaryjnych, wymagających profesjonalnej wiedzy i narzędzi. Dlatego właśnie warto skorzystać z usług firmy, która dysponuje dużym doświadczeniem w pracy z różnymi technologiami i narzędziami do chip tuningu. W ten sposób zdobędziesz pomoc w wyborze optymalnych narzędzi, które bezpośrednio przełożą się na jakość i efektywność Twojej pracy.

Takim miejscem jest jakakolwiek firma, która przetestowała praktycznie każde dostępne na rynku oprogramowanie tak, aby móc udzielić Ci jak najlepszej porady i dostarczyć dostosowane idealnie do potrzeb pliki chiptuningowe nawet w najbardziej wymagających przypadkach.