poniedziałek, 20 maj 2019 18:02

Przegląd technologii znakowania przemysłowego. Ciekawy temat.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Technologie znakowania przemysłowego Technologie znakowania przemysłowego

Jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim czymś jak znakowanie przemysłowe, ale może pora rozwinąć ten temat, bo okazuje się być bardzo ciekawy pod względem technologicznym. Znakowanie przemysłowe wykorzystywane jest w bardzo wielu branżach. W zależności od potrzeb klienta na produkt lub jego opakowanie nanieść można logo lub nazwę producenta, specjalną grafikę czy informacje o parametrach technicznych. Do tego procesu najczęściej używane są technologie laserowe lub znakowania punktowego.Najwyższa jakość usług i najnowocześniejsze rozwiązania techniczne to w naszych czasach normaFirmy z tej profesji w naszych czasach, oprócz wysokiej jakości usług gwarantują innowacyjne rozwiązania i zastosowanie zaawansowanej technologii. Firmy cechuje dbałość o utrzymywanie stałych relacji z najlepszymi specjalistami poprzez budowanie rozwijającego środowiska pracy, a także wyczulenie na kwestie związane z środowiskiem naturalnym.
U podstaw założeń firm do znakowania przemysłowego leży innowacyjność i chęć do ulepszania znanych rozwiązań technologicznych. Z tego względu firmy pracują nieprzerwanie nad nowymi technologiami, zdobywając kolejne patenty.


Urządzenia do znakowania - rodzajeTakie zmienne, jak rodzaj powierzchni do oznakowania czy wielkość i precyzyjność detali, wpływają na wybór urządzenia do znakowania produktu. Firmy oferują urządzenia do znakowania punktowego oraz laserowego. Sprzęt dostosowany jest do używania w całkowicie zautomatyzowanych procesach produkcji i cechuje się wysoką precyzją systemów elektronicznych i mechanicznych w nich wykorzystanych. Zarówno narzędzia laserowe, jak sprzęt do znakowania punktowego, przeznaczone są do pracy z wszystkimi materiałami o twardości poniżej 63 HRC.

Rozwiązanie, wykorzystane do stworzenia sprzętu do znakowania punktowego oferowane przez firmy znakujące, jest niezwykle innowacyjne. Oferowana technologia 4w1 pozwala na pracę w różnych nachyleniach dostępu, zarówno ręczną, jak pół- lub całkowicie -zautomatyzowaną. Sprzęt przeznaczony do grawerunku laserowego przystosowany został do warunków warsztatowych i pozwala na pracę pod każdym kątem nachylenia.

Dobre to wszystko! Nie spodziewałem się, że ta technologia tak dobrze się rozwinęła.