środa, 01 marzec 2023 09:54

Jaką kosiarkę kupić do ogrodu?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kosiarka do ogrodu kosiarka do ogrodu Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Chociaż właściciele ogrodów muszą zazwyczaj poświęcać wiele czasu na to, aby zadbać o trawnik, to radość z możliwości spędzania czasu z bliskimi na świeżym powietrzu z pewnością to wynagrodzi. Warto też pamiętać, że wybierając odpowiednią kosiarkę i automatyzując proces podlewania trawnika, można ułatwić sobie dbanie i ogród i tym samym zaoszczędzić naprawdę dużo czasu.

 

  1. Jaką kosiarkę wybrać do ogrodu?
  2. Dlaczego kosiarka spalinowa to idealny wybór?
  3. Najlepsza kosiarka spalinowa, czyli jaka?
  4. Aktualny ranking kosiarek spalinowych

Najważniejszy jest oczywiście zakup dobrej kosiarki, która z jednej strony będzie niezawodna i wydajna, a z drugiej praktyczna i dostępna w atrakcyjnej cenie. Biorąc pod uwagę zróżnicowaną ofertę sklepów z kosiarkami, przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże ci w zakupie najlepszej kosiarki. Dowiesz się również, dlaczego kosiarka spalinowa może być lepszym wyborem niż elektryczna lub zakup robota koszącego.

Jaką kosiarkę wybrać do ogrodu?

Obecnie największą popularnością cieszą się przede wszystkim trzy kategorie kosiarek. Są to:

  • Kosiarki elektryczne - uważane za ekologiczne rozwiązanie, ale mające jedną istotną wadę: konieczność ciągnięcia kabla. Można co prawda znaleźć modele wyposażone w akumulator, jednak ten potrafi się rozładować w najmniej oczekiwanym momencie.
  • Kosiarki spalinowe - są najmniej awaryjne i zawsze gotowe do pracy. Kosiarkę spalinową można w dowolnym momencie zatankować i kontynuować koszenie ogrodu.
  • Roboty koszące - oferują wysoki poziom komfortu, ale za to są bardzo drogie i nie sprawdzą się w przypadku niektórych ogrodów.

Dlaczego kosiarka spalinowa to idealny wybór?

Nic więc dziwnego, że chociaż w ostatnich latach powstały nowe technologie, czego najlepszym przykładem są roboty automatycznie koszące trawę, to jednak wciąż największą popularnością cieszą się kosiarki spalinowe. Jest to sprawdzony wybór, dzięki któremu można przeprowadzić szybkie koszenie trawy. Kosiarka spalinowa z napędem eliminuje nawet konieczność używania siły podczas koszenia trawy. Dzięki temu, jeżeli ktoś regularnie kosi duży teren, nie będzie odczuwał później zmęczenia.

Najlepsza kosiarka spalinowa, czyli jaka?

O ile nikt nie powinien mieć wątpliwości w kwestii tego, czy warto zdecydować się na zakup kosiarki spalinowej, problemem może być określenie, jaka kosiarka spalinowa będzie najlepsza. Wszystko tak naprawdę zależy między innymi od tego, jak duży trawnik chce się kosić. Istotne parametry, jakie warto sprawdzić przed zakupem, to między innymi pojemność silnika, regulacja wysokości koszenia, pojemność kosza wykorzystywanego do zbierania skoszonej trawy, opcja napędu oraz maksymalna powierzchnia pracy.

Wiele osób kieruje się również ceną, jednak wybór tańszego sprzętu nie powinien oznaczać rezygnacji z jakości. W końcu nowa kosiarka spalinowa Makita lub innej firmy posłuży przez wiele lat, więc lepiej wybrać taki sprzęt, który nie będzie wymagał żadnych kosztownych napraw. Można zapoznać się z opiniami innych użytkowników i sprawdzić, jakiej gwarancji producent udziela na swoje kosiarki. Jeżeli natomiast nie chcesz tracić czasu na porównywanie różnych modeli, koniecznie sprawdź ranking kosiarek spalinowych dostępny na stronie trawnikmarzen.pl/najlepsze-kosiarki-spalinowe-do-ogrodu.

Aktualny ranking kosiarek spalinowych

W rankingu dostępne są wyłącznie najlepsze kosiarki spalinowe, które można obecnie kupić w sklepach. Przy każdej z nich dostępna jest informacja o tym, w którym sklepie można kupić dany model, aby skorzystać z atrakcyjnej ceny.