piątek, 27 styczeń 2023 15:57

Jak kopać bitcoiny? Najważniejsze informacje

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
jak kopać bitcoiny jak kopać bitcoiny pixabay

Chcesz dowiedzieć się jak wygląda kopanie kryptowalut? Chcesz kopać bitcoin? Nie masz pewności czy kopanie kryptowalut jest opłacalne? Sprawdź najważniejsze informacje na temat koparki bitcoinów, btc i innych krypto. Zostań specjalistą od kryptowalut. 

 

  1. Kopanie kryptowalut - co to jest?
  2. Jak zacząć kopać kryptowaluty?
  3. Jak kopać bitcoiny?

O kryptowalutach wciąż mówi się dużo. Wiele osób poza zakupem walut sprawdza, jak wygląda ich wydobycie. Poniżej pigułka wiedzy na temat pozyskiwania kryptowalut, w tym także bitcoinów. 

Kopanie kryptowalut - co to jest?

Kopanie kryptowalut to rejestrowanie transakcji na łańcuchu bloków. Aby to zrobić, potrzebny jest odpowiedni sprzęt komputerowy. Takie urządzenia muszą mieć dużą moc obliczeniową, gdyż kopanie odbywa się całą dobę. Dzięki takim działaniom możliwe są kolejne transakcje kryptowalutami. Za tę pracę "górnicy" otrzymują kryptowaluty. Wysokość zapłaty zależy od ilości udostępnionej mocy obliczeniowej i zaangażowania. Wydobywanie kryptowalut odbywa się za pomocą koparek. Urządzenie składa się z płyty głównej oraz kart graficznych. Do ich działania potrzeba dużo energii. Koparka to głośne urządzenie i może się mocno nagrzewać. W związku z tym większe kopalnie często umiejscawiane są w osobnych pomieszczeniach z klimatyzacją. Możesz też przeczytać jak kopać bitcoiny.

Jak zacząć kopać kryptowaluty?

Proces kopania kryptowalut jest prosty, ale potrzeba do niego specjalistycznego sprzętu. Można kupić gotową koparkę Antiminer wyprodukowanej do kopania kryptowalut. Taki sprzęt kosztuje około 40 tysięcy złotych, dlatego nie zawsze jest to opłacalne. Na zwrot z takiej inwestycji można by czekać dość długo. Zwłaszcza z uwagi na rosnące ceny energii elektrycznej. W dzisiejszych czasach rozpoczęcie przygody z kryptowalutami i wydobywaniem ich można rozpocząć posiadając jedynie smartfony. Dzięki specjalnym aplikacjom można wydobywać Fantomcoin, Bytecoin lub Monero. 

Jak kopać bitcoiny?

Istnieje również platforma GamerHash, która umożliwia hobbystyczne kopanie bitcoinów. W tym przypadku wystarczy jedynie dobry, najlepiej gamingowy komputer z dostępem do internetu. Aplikacja wykorzystuje  nadwyżki mocy obliczeniowej urządzenia do wydobycia bitcoinów. Zdobyte bitcoiny można wpłacić do portfela lub wymienić na gry, skiny czy karty podarunkowe. To nie jest sposób na zgromadzenie znacznej fortuny, ale wykorzystanie działania komputera, który i tak pracuje np. podczas grania. Dużo tu jednak zależy od wydajności sprzętu. Kopanie bitcoina może być więc okazją do niewielkiego, ale jednak dodatkowego zarobku. Tym bardziej, że kopanie bitcoinów jest całkowicie legalne zarówno w Polsce jak i w większości państw świata.

Biorąc pod uwagę koszty związane z kopaniem bitcoinów oraz to jak cena bitcoina w krótkim czasie szybko się zmienia, warto się zastanowić czy na pewno się to opłaca. Dla samodzielnych górników mining jest coraz mniej opłacalny, bo wypychają je z rynku profesjonalne, potężne farmy kryptowalut zlokalizowane głównie w Chinach oraz Stanach Zjednoczonych, które zbierają większość zysków. Dlatego też zamiast wydawać ogromne środki na rachunki za prąd, warto rozważyć także inne scenariusze. 

Jeśli chcesz zainwestować w kryptowaluty, sprawdź ofertę kantorów lub rozejrzyj się na giełdzie kryptowalut. W sieci można znaleźć wiele rankingów giełd kryptowalutowych. Dostępne są także bitomaty, czyli urządzenia przypominające bankomaty, a służące do zakupu bitcoinów. Korzystanie z nich jest bardzo proste. Konieczne jest jedynie posiadanie portfela kryptowalutowego.