czwartek, 28 marzec 2024 14:32

Dubaj na niebie. Latające taksówki na horyzoncie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Latające taksówki w Dubaju Latające taksówki w Dubaju fot: pixabay

Dubaj, miasto znane z futurystycznych pomysłów i innowacji, przygotowuje się do wprowadzenia kolejnej rewolucji w transporcie. Latające taksówki mają zadebiutować już w 2026 roku, zmieniając sposób, w jaki mieszkańcy i turyści poruszają się po mieście. Za tę przełomową inicjatywę odpowiada amerykańska firma Joby Aviation, która zamierza wprowadzić nowy środek transportu na niebo nad Dubajem.

 

Nowy wymiar podróży. Latające taksówki

Joby Aviation prezentuje wizję przyszłości transportu w Dubaju, oferując latające taksówki jako szybką i efektywną alternatywę dla tradycyjnych środków lokomocji. Zapowiedziane pojazdy mają być przeznaczone dla pilota i czterech pasażerów, oferując im podróże z prędkością do 320 km/h i zasięg do 161 km. Dzięki temu podróż z lotniska do centrum miasta ma zająć zaledwie kilkanaście minut, zapewniając wyjątkowy komfort i oszczędność czasu dla podróżnych.

Przyszłość transportu w Dubaju

Usługa latających taksówek w Dubaju ma nie tylko zmienić sposób, w jaki mieszkańcy i turyści podróżują po mieście, ale także wpłynąć na przyszłość transportu na całym świecie. Rozpoczęcie działalności tej rewolucyjnej floty jest już na wyciągnięcie ręki, co wzbudza ogromne zainteresowanie i ekscytację zarówno wśród lokalnej społeczności, jak i międzynarodowych podróżnych. Dubaj kontynuuje swoją misję jako miasto przyszłości, kierując się ku nowym horyzontom w dziedzinie technologii i innowacji transportowych.

 źródło: komputerswiat.pl