piątek, 29 marzec 2024 20:01

Jak wybrać dobrą firmę do sprzątania budynków?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
sprzątanie biur Poznań sprzątanie biur Poznań pixabay

Znalezienie specjalistów, którzy mogliby zadbać o utrzymanie czystości domu, bloku czy też w biurze, nie jest wyjątkowo trudne. Zatrudnienie firmy sprzątającej może być skomplikowane, dlatego warto przypatrzeć się bliżej kandydatom, aby wybrać tego najlepszego.  Sprzątanie klatki schodowej jest koniecznym zadaniem. Więcej na ten temat poniżej. 

 

Sprzątanie klatek schodowych

Usługi firmy sprzątającej dotyczą zazwyczaj kompleksowych zadań, takich jak mycie okien, codzienne sprzątanie biur, mycie drzwi wejściowych, mycie klatek schodowych, pranie dywanów, a także utrzymanie higieny w toaletach i kuchniach. Dla pracowników lub mieszkańców oznacza to, że mogą skupić się na swojej działalności głównej, nie martwiąc się o utrzymanie czystości. Wybór firmy sprzątającej nie należy do najprostszych. Najlepiej kierować się przy tym kilkoma parametrami, nie opierać się np. tylko na dobrej cenie usług czy szybkim terminie, w którym firma może zrealizować zadanie. Między innymi trzeba wziąć pod uwagę kwalifikacje oraz doświadczenie personelu. Bez różnicy, czy chodzi o sprzątanie obiektów handlowych, firm, wspólnot mieszkaniowych czy klatek schodowych, dobry zespół ma za sobą cykl szkoleń popartych certyfikatami branżowymi. W pracy musi bowiem posługiwać sie odpowiednimi środkami czyszczącymi oraz stosownym sprzętem. Więcej na ten temat na stronie: https://www.oskarwhite.com/sprzatanie-biur-poznan

Czystość na klatkach schodowych

Firmy sprzątające oferują nie tylko sprzątanie pomieszczeń socjalnych i biurowych w firmach. Zatrudniają także osoby do sprzątania szkoły i bloków. W przypadku sprzątania bloków obsługują głównie wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie, które potrzebują pracownika do codziennych, prostych prac porządkowych. Dzięki temu można zatrudnić pracowników gospodarczych do sprzątania pomieszczeń wspólnych i terenów zewnętrznych z uwzględnieniem koszenia trawników i przycinania krzewów w sezonie letnim. Więcej informacji tutaj: https://www.oskarwhite.com/uslugi.

Usługi sprzątania na klatce schodowej powinny być realizowane na podstawie ustalonego wcześniej harmonogramu i zakresu prac (plan prac, ich częstotliwość oraz zakres mają wpływ również na cenę usługi). Oprócz przyjętego planu sprzątania dobrym pomysłem jest ustalenie pory dnia, kiedy przeprowadzane mogą być prace uciążliwe dla lokatorów (na przykład przy użyciu silnych środków chemicznych lub głośnych maszyn). Ustalenie odpowiednich godzin pracy (z perspektywy najemców) dla tego rodzaju prac poprawia znacząco komfort zamieszkania.