wtorek, 28 kwiecień 2020 17:00

Szybka sprzedaż samochodu - poradnik

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Pracownik skupu aut osobowych Pol-Cars w Gdyni Pracownik skupu aut osobowych Pol-Cars w Gdyni

Dla osób niezajmujących się na co dzień handlem samochodami, sprzedaż pojazdu szybko i w dobrej cenie, może być wyzwaniem. Istnieje jednak kilka sposobów, aby przyciągnąć uwagę i podnieść wartość auta bez oszukiwania potencjalnego klienta. Oferta pochodząca z pierwszej ręki z założenia jest bardziej atrakcyjna od produktu sprzedawanego przez handlarza.

Musisz tylko wykorzystać swoje możliwości i przygotować ofertę, która zachęci zainteresowane osoby do kontaktu.

Błyskawiczna sprzedaż samochodu w skupie aut

Jeżeli jednak nie chcesz poświęcać czasu na wystawianie ogłoszeń i szukanie nabywcy, skontaktuj się ze skupem aut w swojej okolicy. Skorzystanie z usług firm, takich jak przykładowo skup aut za gotówkę Pol-Cars, pomoże Ci w błyskawicznej sprzedaży samochodu. Nie musisz martwić się o formalności, mankamenty techniczne pojazdu, czy nieopłacone OC. Nieaktualny przegląd techniczny również nie stanowi żadnego problemu. Jeżeli jednak chciałbyś samodzielnie znaleźć nabywcę samochodu, zapoznaj się z kilkoma poradami, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Zasada Pareto w szybkiej sprzedaży samochodu

Szykując samochód do sprzedaży, wcale nie musisz wykonywać kosztownych remontów. Zgodnie z zasadą Pareto wkładając 20% wysiłku, możesz osiągnąć 80% rezultatu. W wypadku handlu samochodem 20% to wygląd, czystość auta oraz przejrzystość transakcji. Potrzebujesz zatem zadbać o te trzy elementy, aby zagrać na ludzkich emocjach i wykorzystać je w negocjacjach. Poza tym, co należy zrobić, żeby zwiększyć swoje szansę na szybką sprzedaż, istnieje lista punktów, których unika się jak ognia. Należą do nich:

  • używanie sloganowych, często niezgodnych z prawdą haseł

  • zaniżanie stanu licznika

  • zawyżanie realnej wartości starego samochodu

  • negocjowanie ceny przez telefon.

Sloganowe hasła typu: z pierwszej ręki, pierwszy właściciel, bezwypadkowy, są charakterystyczne dla handlarzy. Oferty pisane przez właścicieli sprzedających swoje auta powinny być oryginalne. Mogą zawierać szczegóły, których sprzedawca w komisie nawet nie będzie znał, a już na pewno nie napisze w Internecie, ponieważ korzysta z szablonowych zwrotów. Przy starych samochodach, wyższa cena może wystąpić jedynie wtedy, kiedy jest on realnie wart więcej niż pozostałe modele wystawione na sprzedaż. I nie chodzi o to, ile włożyłeś w auto przed decyzją o jego sprzedaży. Dla nikogo nie ma to znaczenia.

Zadbaj o wygląd samochodu

“Przeglądając oferty w sieci, kupiec selekcjonuje je według ceny, a następnie wybiera, z którymi zapoznać się bliżej. Popularne portale giełdowe i sprzedażowe, zawierają również opcję ograniczenia wyszukiwania do wybranych parametrów. W zawężonej ofercie, wyróżniają się samochody, które zostały dobrze sfotografowane i to na nie kupiec zwraca szczególną uwagę.” - słowa te, wypowiedział właściciel firmy Pol-Cars, oferującej skup aut dostawczych oraz skup samochodów osobowych w Gdyni, posiadający wieloletnie doświadczenie w sprzedaży oraz skupie aut używanych. Zadbajmy więc o wygląd pojazdu. W tym celu przede wszystkim, należy dopieścić karoserię i wnętrze auta. Z pewnością pomoże ręczne mycie i woskowanie. Dobre efekty może dać również samodzielne polerowanie lamp. Nie należy zapominać o felgach. Na ile to możliwe powinny błyszczeć. Podobnie wnętrze samochodu dobrze jest nie tylko odkurzyć, ale również wyczyścić specjalnym środkiem nabłyszczającym. Fotografie powinny pokazywać realny stan samochodu, ale skupiać się na jego mocnych stronach. Jeśli pojazd posiada bogatsze wyposażenie, nowy akumulator czy idealny lakier, to należy podkreślić to w ogłoszeniu.

Napisz ogłoszenie sprzedaży samochodu

Ogłoszenie pisze się dopiero, gdy zna się wszystkie fakty. Nie chodzi o to co wiesz, ale o to co możesz udowodnić. Możesz być pierwszym właścicielem, ale to niewiele da, jeśli nie posiadasz umowy kupna-sprzedaży, albo nie prowadziłeś książki serwisowej. Podobnie, potrzebna będzie karta pojazdu. Powinieneś zatem upewnić się, co posiadasz i wykorzystać to jako atut. Zawrzyj w ogłoszeniu dane, takie jak ważność OC, przeglądu technicznego czy realny przebieg. Jeśli masz lekkie pióro, możesz też stworzyć ciekawy opis, zawierający oryginalną historię samochodu. W połączeniu z jakościowymi fotografiami, ukazującymi zadbane auto, możesz liczyć na wzrost zainteresowania ofertą.