czwartek, 25 kwiecień 2024 18:58

Ram i potencjał elektrycznych samochodów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ram i potencjał elektrycznych samochodów Ram i potencjał elektrycznych samochodów for: unsplash

Podczas medialnej prezentacji modelu Ram 1500 RHO na rok 2025, Bob Broderdorf, Global Operations Officer marki Ram, wyraził przekonanie, że elektryfikacja odgrywa kluczową rolę w rozwoju przyszłych sportowych ciężarówek. Chociaż nie potwierdził bezpośrednio rozwoju konkretnego modelu o wysokich osiągach, jego wypowiedzi sugerują, że marka poważnie myśli o włączeniu technologii elektrycznych w tej kategorii pojazdów.

  1. Kto jest Bob Broderdorf i jaką rolę pełni w firmie Ram?
  2. Jakie są plany Ram dotyczące elektryfikacji ciężarówek?
  3. Jakie modele elektryczne Ram planuje wprowadzić na rynek?
  4. Jakie parametry mają modele REV i Ramcharger?
  5. Jakie są perspektywy wprowadzenia sportowych ciężarówek elektrycznych przez Ram?

Aktualne plany i produkty

Broderdorf zaznaczył, że wprowadzenie na rynek elektrycznych ciężarówek sportowych może potrwać nieco dłużej. Obecnie priorytetem dla Ram (1) jest rozpoczęcie produkcji i wprowadzenie na rynek dwóch kluczowych modeli elektrycznych: pełnoelektrycznego ciężarówki REV oraz ciężarówki z przedłużonym zasięgiem Ramcharger. Oba modele są istotne dla strategii marki i jej pozycji na rynku pojazdów o dużej objętości sprzedaży.

Potencjał napędów elektrycznych w sportowych ciężarówkach

Modele elektryczne Ram wykazują już teraz imponujące parametry, które mogą przekładać się na wysokie osiągi w sportowych wariantach. REV oferuje moc 654 koni mechanicznych i 620 funtów stóp momentu obrotowego z podwójnych silników, osiągając przyspieszenie od 0 do 60 mil na godzinę w czasie 4,4 sekundy. Ramcharger dysponuje podobną mocą 663 koni mechanicznych, jednak z momentem obrotowym 615 funtów stóp, osiągając to samo przyspieszenie co REV. Te parametry pokazują, że Ram posiada już technologiczną bazę, która mogłaby zostać dostosowana do zwiększenia osiągów zarówno na drogach, jak i w terenie.

Choć konkretne modele sportowych ciężarówek elektrycznych nie są jeszcze w produkcji, optymizm i plany rozwojowe przedstawione przez Boba Broderdorfa wskazują na jasną wizję marki Ram w kontekście przyszłości elektryfikacji. Firma wydaje się być przygotowana na wprowadzenie innowacji w segmencie ciężarówek o wysokich osiągach, co może zrewolucjonizować rynek w nadchodzących latach.

Przypisy:

(1) Ram to amerykański producent ciężarówek i lekkich pojazdów użytkowych, który jest jedną z części koncernu Stellantis. Marka ta zyskała niezależność jako osobna jednostka w 2010 roku, wcześniej będąc częścią Dodge, gdzie Ram był linią modelową Dodge'a odnoszącą się do ciężarówek.

Ram, jako marka, jest zatem synonimem solidnych, mocnych i niezawodnych ciężarówek, które służą zarówno do ciężkiej pracy, jak i jako wygodne pojazdy do codziennego użytku, z coraz większym naciskiem na technologie przyjazne środowisku.

Źródło: Autoblog