piątek, 10 maj 2024 15:21

Ford Everest Sport 4x2 2024

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ford Everest Sport 4x2 2024 Ford Everest Sport 4x2 2024 fot: unsplash

Ford wprowadza na rynek nową wersję swojego popularnego SUV-a – Ford Everest Sport 4x2. Ten model wydaje się idealnym połączeniem funkcjonalności i stylu, jednak nie wszystko jest tak idealne, jak mogłoby się wydawać.

  1. Jakie są główne zalety Ford Everest Sport 4x2 2024?
  2. Jakie są główne wady wnętrza Ford Everest Sport 4x2?
  3. Jakie są koszty zakupu różnych wersji Ford Everest 2024 przed opłatami drogowymi?
  4. Jakie są główne cechy wnętrza Ford Everest Sport 4x2?
  5. Jakie osiągi ma silnik Bi-Turbo w modelu Ford Everest Sport 4x2 2024?

Wprowadzenie modelu Ford Everest Sport 4x2

Ford Everest Sport 4x2 (1) to nowość w ofercie Forda na rok 2024, którą charakteryzuje przystępna cena i atrakcyjne wyposażenie. Dostępny jest z podstawowym silnikiem Bi-Turbo o pojemności 2,0 litra i napędem na tylne koła, co stanowi tańszą alternatywę dla droższych modeli z silnikiem V6 i napędem na wszystkie koła. Model Sport 4x2 jest oferowany w cenie od 53,490 do 63,490 dolarów przed opłatami drogowymi, co czyni go atrakcyjnym wyborem w segmencie dużych SUV-ów.

Wnętrze i funkcjonalność Forda Everesta

Wnętrze Everesta oferuje komfortowe fotele z akcentami ze skóry, które zapewniają komfort na długich trasach, a także skuteczne funkcje ogrzewania i chłodzenia. Pomimo tego, pasażerowie mogą mieć zastrzeżenia co do komfortu trzeciego rzędu siedzeń, który jest zbyt ciasny dla dorosłych na regularne użytkowanie. Wewnątrz znajduje się również zaawansowany 12-calowy ekran dotykowy systemu infotainment, który jest intuicyjny w obsłudze, choć system klimatyzacji mógłby być bardziej spójnie zintegrowany.

Napęd i osiągi

Pod maską Ford Everest Sport 4x2 znajduje się silnik Bi-Turbo o mocy 154 kW (210 KM), który zapewnia odpowiedni moment obrotowy i sprawia, że SUV jest zwinny w miejskiej dżungli. Jednak z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów i tylnym napędem, Everest może nieco ustępować innym modelom z napędem na wszystkie koła pod względem trakcji i możliwości terenowych.

Ford Everest Sport 4x2 to zdecydowanie interesująca propozycja na rok 2024, oferująca wygodne wnętrze i dobrą dynamikę jazdy. Mimo to, potencjalni nabywcy powinni rozważyć ograniczone możliwości użytkowania trzeciego rzędu siedzeń oraz mniejszą zdolność do jazdy w terenie w porównaniu do modeli 4x4. Everest Sport 4x2 pozostaje jednak atrakcyjną opcją wśród dużych SUV-ów, zwłaszcza dla tych, którzy szukają oszczędności bez rezygnacji z luksusu i nowoczesnych technologii.

Przypisy:

(1) Napęd 4x2, znany również jako napęd na dwa koła (2WD), to układ w pojazdach, w którym moc z silnika jest przekazywana tylko na jedną oś – przednią lub tylną. To oznacza, że tylko dwie z czterech kół pojazdu są napędzane.

W przypadku napędu na przednią oś (FWD – Front Wheel Drive), który jest powszechnie stosowany w samochodach osobowych, moc jest przekazywana na przednie koła. To sprawia, że pojazd jest bardziej stabilny na śliskich nawierzchniach, gdyż waga silnika pomaga w przyczepności kół napędzanych.

Napęd na tylną oś (RWD – Rear Wheel Drive) jest częściej spotykany w samochodach sportowych, dużych samochodach osobowych, a także w pojazdach użytkowych takich jak pickupy. W tym przypadku moc jest przekazywana na tylne koła, co pozwala na lepsze prowadzenie i rozkład masy, ale może być mniej korzystne na śliskich nawierzchniach, zwłaszcza przy lekkim tyle pojazdu.

Napęd 4x2 jest mniej skomplikowany i zwykle lżejszy niż układ napędowy 4x4 (napęd na wszystkie koła), co oznacza, że pojazdy z napędem 4x2 mogą mieć lepszą ekonomię paliwową.

Źródło: CarExpert