czwartek, 02 maj 2024 09:37

Ford Everest 2024: Ceny i specyfikacje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ford Everest 2024 Ford Everest 2024 fot: unsplash

Ford Australia ogłosił aktualizacje specyfikacji oraz zmiany cenowe dla modelu Everest na rok 2024, wprowadzając nową funkcję asystenta parkowania z przyczepą - Pro Trailer Backup Assist.

  1. Jakie są nowe ceny modelu Ford Everest na rok 2024?
  2. Jakie zmiany wprowadzono w specyfikacjach Forda Everest na rok modelowy 2024.5?
  3. Jak działa nowa funkcja Pro Trailer Backup Assist w Fordzie Everest?
  4. Jakie opcje wyposażenia stały się standardem w modelach Trend i Sport Forda Everest?
  5. Jakie są kluczowe funkcje pakietu Pro Towing dostępnego dla modelu Platinum?

Zmiany cen i specyfikacji w odpowiedzi na warunki rynkowe

Ford Australia podniósł ceny swojej gamy Everest (1) od 1 stycznia 2024 roku, z maksymalnym wzrostem do 2490 dolarów. Decyzję uzasadnia się zmieniającymi się warunkami rynkowymi. Wszystkie zamówienia złożone od 15 września 2023 roku, które mają przydzieloną produkcję, są objęte ochroną cenową.

Nowości w modelu Everest 2024.5

Aktualizacja na rok modelowy 2024.5, którą Ford określa jako istotną zmianę, przynosi nowe funkcje, takie jak wspomniane Pro Trailer Backup Assist dla topowej wersji Platinum, co umożliwia kierowcy sterowanie przyczepą za pomocą zewnętrznego pierścienia kontrolera trybu jazdy, podczas gdy samochód automatycznie dostosowuje kierownicę.

Standaryzacja i opcje wyposażenia

Ford ustandaryzował oświetlenie strefowe i czarne relingi dachowe w modelach Trend i Sport, które wcześniej były dostępne tylko w opcjonalnym Touring Pack, teraz kosztującym 2500 dolarów. Ponadto pakiet Pro Towing dla wersji Platinum jest oferowany za 2900 dolarów, dodając liczne funkcje ułatwiające holowanie.

Zakończenie: Zmiany w gamie Forda Everest na rok 2024.5 podkreślają zobowiązanie firmy do dostosowywania swoich produktów do oczekiwań i potrzeb klientów, oferując nowoczesne technologie i większy komfort użytkowania przy jednoczesnym dostosowaniu cen do warunków rynkowych. Nowe funkcje i opcje wyposażenia są odpowiedzią na rosnące wymagania konsumentów w zakresie funkcjonalności i bezpieczeństwa.

Przypisy:

(1) Ford Everest to SUV (Sport Utility Vehicle), który jest produkowany przez amerykańską firmę Ford Motor Company. Ford Everest został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 2003 roku i jest przeznaczony głównie na rynki w Azji i na Pacyfiku, choć dostępny jest również w innych regionach, takich jak Afryka i Ameryka Środkowa.

Everest jest oparty na tej samej platformie, co Ford Ranger, popularny pickup firmy Ford. Dzięki temu, Everest oferuje trwałość i wytrzymałość charakterystyczną dla samochodów terenowych, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu jazdy i funkcjonalności typowej dla pojazdów osobowych. Jest to model idealny dla osób potrzebujących przestronnego i wszechstronnego pojazdu zdolnego do poruszania się zarówno po miejskich, jak i bardziej wymagających, terenowych drogach.

Ford Everest jest dostępny w różnych wersjach silnikowych, w tym z silnikami diesla oraz benzynowymi, a jego wyposażenie obejmuje nowoczesne technologie takie jak systemy wsparcia kierowcy, nowoczesne systemy infotainment i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Wzornictwo Everest łączy w sobie elegancję i funkcjonalność, co czyni go atrakcyjnym wyborem w swojej klasie.

Źródło: CarExpert