niedziela, 06 czerwiec 2021 11:26

Audi e-tron - samochód elektryczny od Audi

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Audi e-tron Audi e-tron

Szukasz nowego samochodu? Zastanawiasz się nad zakupem samochodu elektrycznego? Jeśli tak, poznaj Audi e-tron, czyli pierwszy samochód elektryczny od Audi.

 

Dlaczego warto postawić na auto elektryczne?

Nie od dziś wiadomo, że samochodu z tradycyjnymi silnikami spalinowymi nie są dobrym rozwiązaniem dla środowiska naturalnego. Alternatywą tego typu aut są oczywiście samochody elektryczne, które nie emitują spalin, a także zmniejszają zużywanie nieodnawialnych źródeł energii. Samochody z salonu, które są wyposażone w silnik elektryczny, z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, a ich producenci starają się wprowadzać rozwiązania, które będą wygodniejsze oraz bezpieczniejsze dla kierowców. 

Wszystko, co musisz wiedzieć o samochodzie elektrycznym Audi e-tron 

Zanim przejdziemy do tego, czym charakteryzuje się nowe Audi, warto podkreślić, że model e-tron to pierwsze auto tej marki, które jest w pełni elektryczne. Audi e-tron to nowoczesny SUV, który osiąga moc nawet do 408 KM. Jest to bardzo dobry wynik, szczególnie gdy mowa o samochodach elektrycznych. Oprócz dużej przestrzeni oraz solidnej zabudowy, Audi e-tron oferuje również zasięg ponad 400 km. Jeśli martwisz się tym, że samochody elektryczne wymagają częstego ładowania, z pewnością ucieszy Cię fakt, że e-tron ma funkcję szybkiego ładowania, o mocy aż 150 kW. Elektryczne Audi to samochód, który sprawia doskonałe wrażenie już na pierwszy rzut oka. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem, jest zastosowanie aż dwóch silników elektrycznych (jeden z nich jest umieszczony z tyłu samochodu). Dzięki zastosowaniu dwóch silników auto jest w stanie wygenerować moc nawet do 300 kW. Co to oznacza w praktyce? Przy mocy 300 kW, w pełni elektryczne Audi e-tron potrafi rozpędzić się do 100 km/h w niecałe 6 sekund. Trzeba przyznać, że jest to imponujący wynik, nawet jak na klasyczny, samochód z silnikiem spalinowym. Co zatem sprawia, że Audi e-tron jest lepszym wyborem od jego klasycznych konkurentów? Dużą zaletą e-tron jest fakt, że osiąga on maksymalny moment obrotowy od razu, bez konieczności rozpędzania się. Dzięki temu auta nie tylko jest szybkie, ale przede wszystkim zwinne. Korzystając z samochodów elektrycznych Audi e-tron, możesz przejechać ponad 400 kilometrów na jednym ładowania. Oznacza to, że nie musisz obawiać się, że w trakcie Twojej podróży samochód po prostu się zatrzyma. Ładowanie samochodu może się odbywać w specjalnych stacjach ładujących lub też za pomocą klasycznego, domowego gniazdka. 

Salon samochodowy Kielce, czyli miejsce, w którym możesz znaleźć Audi e-tron

Jeśli jesteś z województwa świętokrzyskiego, z pewnego ucieszy Cię fakt, że Audi e-tron jest dostępne w jednym z salonów samochodowych w Kielcach, a mianowicie w Audi Centrum Kielce. Samochody elektryczne są przyszłością rynku motoryzacyjnego, dlatego warto poświęcić im trochę uwagi oraz zapoznać się z tym, co mogą Ci zaoferować. Salon Audi w Kielcach to w pełni profesjonalne miejsce, w którym możesz osobiście obejrzeć Audi e-tron. W razie jakichkolwiek pytań doskonale wykwalifikowany zespół pracowników salonu Audi, udzieli Ci odpowiedzi oraz rozwieje Twoje wątpliwości. Warto jest zdawać sobie sprawę z tego, że Audi e-tron posiada wiele zalet, takich jak między innymi zwiększone bezpieczeństwo. Projektanci modelu e-tron postanowili wyposażyć go w Wirtualne lusterka zewnętrzne, które w trakcie prowadzenia samochodu przekazują obraz bezpośrednio kierowcy. Jest to innowacyjne metoda, która zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo kierowcy, oraz pozostałym pasażerom.