niedziela, 06 luty 2022 16:33

Poznaj aktualne trendy w dekoracjach ślubnych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
dekoracje ślubne dekoracje ślubne pixabay

Podczas pandemii wielu z nas doceniło uroki przyrody. Zatem nic w tym dziwnego, że w tym roku szczególnie będą królowały dekoracje ślubne inspirowane naturą.

Przede wszystkim będziemy stawiać na kolory ziemi - zieleń, brąz i beże to barwy, które najczęściej spotkamy na przyjęciach weselnych. Pary młode będą decydowały się na długie zwisające pnącza i kwiaty. Szklane butle z beżowymi świecami wewnątrz oraz drewniane, naturalne stoły i krzesła. Szczególnie modną dekoracją ślubną będą suszone kwiaty, trawy i liście. Droga to ołtarza usłana suszonymi bukietami kwiatów i traw, to niezwykle piękny widok. Na stołach znajdziemy plastry drewna lub mech. To wszystko stworzy nam przepiękną, leśną i nieco bajkową scenerię. 

Przyjęcie w duchu eko

Niektórzy w 2022 roku pójdą o krok dalej i przy okazji organizacji ślubu, zapragną zadbać również o nieszkodliwe dla środowiska dekoracje ślubne. W tym przypadku pary młode zrezygnują z klasycznych plastikowych ozdób. Porzucą balony i inne wytwory tworzyw sztucznych. Na rynku ślubnym znajdziemy wiele wypożyczalni dekoracji. Ekologicznym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług jednej z nich. Z pewnością posiadają szeroką gamę artykułów ślubnych, które będą pasowały do wystroju uroczystości. Styl zero-waste daleko nie odbiega od tego naturalnego. Tutaj również pójdziemy w stronę żywych kwiatów, drewnianych elementów i naturalnych tekstyliów. Wybierając świece, postawimy na te nietoksyczne. Mogą być dla przykładu wytworzone z wosku sojowego, który w przeciwieństwie do parafiny nie wydziela żadnych szkodliwych substancji i jest pozyskiwany w sposób niezagrażający środowisku. 

Styl vintage

Moda lubi powracać, więc ponownie przyszedł czas na dekoracje ślubne w stylu vintage. Na takich przyjęciach spotkamy elegancką zastawę stołową, tradycyjny obrus oraz serwetki z kwiatowymi wzorami. Na sali nie zabraknie również wiekowej już maszyny pisarskiej, starej walizki, ozdobnych klatek oraz porcelany. Styl vintage jest nieco sentymentalny i wprowadza niesamowity nastrój. Wyjątkowym pomysłem będzie udekorowanie sali starymi, rodzinnymi zdjęciami. Z pewnością zrobi to na gościach wrażenie i zapadnie im w pamięć. Pojawi się również motyw vintage dekoracji ślubnych z aniołami. Na stołach nie zabraknie bukietów kwiatów w barwach brudnego różu. Dobrym wyborem będą również postarzane, ozdobne ramy lub lustra. Do tych drobniejszych dekoracji świetnie sprawdzą się perły. Gdy połączymy te wszystkie elementy, z pewnością stworzymy klimat z tamtych lat.