niedziela, 06 luty 2022 16:25

Idealny prezent od serca na Pierwszą Komunię

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wzory do haftowania na Pierwszą Komunię Wzory do haftowania na Pierwszą Komunię pixabay

Pierwsza Komunia Święta jest niezwykle ważnym wydarzeniem zarówno dla dziecka, jak i oczywiście dla rodziców i najbliższej rodziny.

Takie uroczystości wiążą się zazwyczaj z ogromem stresu i przygotowań. Rodzice chcą, aby ten dzień był dla dziecka wyjątkowy i bardzo dobrze wspominany. Prezenty na Komunię Świętą są swego rodzaju tradycją i już od wielu lat najbliższa rodzina wręcza tego dnia drobny upominek młodemu człowiekowi. Kupno prezentu nie jest niestety łatwym zadaniem i zazwyczaj pojawia się pytanie - jaki będzie idealny prezent na Pierwszą Komunię?

Pamiątki od serca - własnoręcznie wykonane

Drogie i wystawne prezenty nie są obowiązkowe tego dnia. Zdecydowanie warto skupić się na tym, aby ten drobny upominek przywoływał w dziecku wspaniałe wspomnienia i przypominał o Twojej miłości i trosce o niego. Oryginalnym pomysłem będzie własnoręczne wykonanie haftu krzyżykowego na tkaninie. Zarówno osoby z doświadczeniem, jak i początkujące w tej dziedzinie, poradzą sobie z wykonaniem skromnej pamiątki na ten wyjątkowy dla dziecka dzień. Podstawowe wzory do wyszywania wystarczą, aby stworzyć wspaniały i wypełniony miłością podarunek. Tego dnia zdecydowanie liczy się pamięć i drobne gesty.

Haft krzyżykowy - idealny prezent na Pierwszą Komunię

Mimo że własnoręczne wykonanie prezentu jest niezwykle cenne dla drugiej osoby, to czasami brakuje czasu, pasji, albo po prostu cierpliwości i warto skorzystać wtedy z gotowych już wzorów. Komunijne rękodzieła dostępne w wielu wzorach, kolorach i wielkościach, idealnie oddadzą doniosłość tego wydarzenia. Staranne wykonanie i dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół sprawi, że zarówno pasjonaci haftu krzyżykowego, jak i osoby mające z nim pierwszy raz styczność, od razu go docenią.

Prezenty komunijne - personalizowane

Wyjątkowym pomysłem może być również spersonalizowany prezent w postaci kanwy. Na gotowych kanwach można wybrać specjalną dedykację dla bliskiej osoby. Warto postawić na coś, co upamiętni ten dzień i nawet za kilka lat przywoła szczęśliwe wspomnienia związane z uroczystością Pierwszej Komunii. Wzory do wyszywania dostępne są zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących.

Warto pamiętać, że Pierwsza Komunia Święta to duże przeżycie duchowe dla Chrześcijan. Bardziej niż drogie prezenty będzie liczyła się wtedy obecność, czas spędzony wspólnie i coś drobnego od serca, co pozostanie z młodym człowiekiem na wiele lat. Wspomnienia tego dnia są ogromnie ważne, dlatego własnoręcznie wykonany haft krzyżykowy sprawdzi się idealnie jako prezent od serca.

Wzory do haftowania na Pierwszą Komunię znajdziesz w sklepie https://haftkrzyzykowy.com.pl/162-pierwsza-komunia.