sobota, 06 czerwiec 2020 17:12

Włosy doczepiane – naturalne czy syntetyczne?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
naturalne włosy clip in naturalne włosy clip in

Doczepiane włosy stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród osób, które chcą szybko odmienić swoją fryzurę. Pozwalają na niemalże ekspresowe i bezinwazyjne przedłużenie włosów, a także ich zagęszczenie. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu produktów. Które z nich są godne uwagi? Czym się różnią między sobą?

 

Wybór włosów doczepianych – postawić na naturalne czy syntetyczne?

Zanim postawisz na konkretny rodzaj doczepki, wybierz rodzaj włosów, z jakich będzie ona wykonana. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że włosy naturalne i syntetyczne różnią się ceną i właściwościami. Włosy naturalne są droższe, ale jednocześnie bardziej wytrzymałe – można je śmiało nosić na co dzień. Są też bardziej podatne na stylizację np. prostownicą czy lokówką. Można je również farbować przy użyciu delikatnych farb bez amoniaku. Natomiast doczepki z syntetycznych pasm, to propozycja dla osób, które używają ich okazjonalnie. Warto tutaj pamiętać, że wyglądają one podobnie do naturalnych i można je również stylizować (nie można przekroczyć temperatury 180 stopni Celsjusza). Nie można ich natomiast farbować. Dlatego kolor doczepki powinien być jak najbardziej zbliżony do barwy Twoich włosów. Przy drobnych różnicach włosy można delikatnie podkręcić, by je zniwelować.

Jaką metodę nakładania włosów doczepianych wybrać?

Jeżeli chodzi o metodę nakładania, to możesz wybrać syntetyczne lub naturalne włosy clip in bądź flip in. Obie są bardzo proste, nawet dla osób, które korzystają z doczepek pierwszy raz. Jednak dla całkowicie początkujących o wiele wygodniejsze w użyciu będą doczepki flip in. Nakłada się je na głowę podobnie jak opaskę. Następnie wyciąga się swoje włosy na wierzch. Trwa to kilka chwil. W metodzie clip in doczepka od wewnętrznej strony mają specjalne grzebyki umożliwiające mocowanie na Twoich włosach. Powinna ona być nałożona jak najbliżej nasady. Zarówno jedne, jak i drugie doczepki są tworzone tak, aby były jak najmniej widoczne i zarazem wygodne dla osoby je noszącej.