poniedziałek, 15 czerwiec 2020 09:44

Listwy przypodłogowe, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Greenfloor listwy przypodłogowe Greenfloor listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe to z pozoru nieistotny element, który może znacząco wpłynąć na finalny wygląd podłogi. Odpowiednio dobrane zwiększają walory estetyczne jednocześnie pełniąc istotne funkcje praktyczne. Listwy przypodłogowe Quick Step to szeroki wybór produktów umożliwiający dobranie listwy zarówno do rodzaju podłogi, jak i charakteru oraz aranżacji wnętrza.

 

Do czego służą listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe to element wykończenia podłogi, który może wieńczyć panele podłogowe, drewniany parkiet, płytki ceramiczne czy wykładzinę PCV. Pełnią funkcje estetyczne i praktyczne – zapewniają eleganckie wykończenie jednocześnie chroniąc szczeliny dylatacyjne przed kurzem i zabrudzeniami.

Listwy przypodłogowe Quick Step maskują szczeliny dylatacyjne oraz miejsce połączenia ścian i podłogi. Dzięki temu newralgiczne miejsca są skutecznie zabezpieczone przed uszkodzeniami, a pielęgnacja podłogi jest znacznie łatwiejsza – nie trzeba martwić się o zmoczenie ścian mopem. Listwy mogą również doskonale zamaskować niedoskonałości wykończenia, na przykład nierówno przycięte panele podłogowe.

Jak wybrać odpowiednie listwy przypodłogowe?

Odpowiednio dobrane listwy przypodłogowe powinny idealnie współgrać ze stylem i kolorystyką wnętrza. Warto wybierać listwy, które będą korespondowały z ościeżnicami, drzwiami czy framugami okien – dzięki temu elementy stolarki stworzą harmonijną estetycznie całość.

Na wybór listew powinien wpływać charakter pomieszczenia. Wałki i ćwierćwałki doskonale wpasują się w styl vintage i retro, a proste formy we wnętrzach minimalistycznych i stylizowanych na skandynawskie. Listwy przypodłogowe Quick Step w szerokiej gamie wzorów i kolorów dostępne są na stronie: https://greenfloor.sklep.pl/listwy-i-profile-podlogowe-quick-step.

Listwy przypodłogowe mogą także optycznie podwyższyć lub obniżyć strop. Jeśli pomieszczenie jest niskie, warto wybierać listwy w kolorze ścian, które sprawią, że ściana będzie wydawała się wyższa. Gdy strop jest wysoki i chcemy optycznie obniżyć sufit, można zastosować listwy korespondujące z kolorem podłogi.