czwartek, 20 styczeń 2022 13:32

Sofa rozkładana czy narożnik - co lepiej sprawdzi się w salonie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
sofy rozkładane sofy rozkładane pixabay

Bardzo wiele osób staje przed dylematem, jaki mebel wypoczynkowy kupić do salonu. Postawić na sofy rozkładane, czy jednak narożniki?

Każdy z tych mebli ma swoje wady i zalety i sprawdzi się pod kątem innych potrzeb klienta, dlatego podjęcie takiej decyzji zawsze powinno być kwestią indywidualną. Dobra analiza za i przeciw oraz weryfikacja możliwości przestrzennych w salonie, pomoże klientom w podjęciu właściwej decyzji. Warto sprawdzić, czym te meble się różnią.

Największa różnica w tych meblach dotyczy oczywiście ich kształtów. Proste siedziska w sofie zestawiane są z charakterystycznym kształtem narożników. Te drugie stworzono z myślą o wykorzystywaniu ich w narożnikach salonów, jednak obecnie sprawdzają się również w roli wyspy. W przypadku sof również sprawdzą się one przy ścianie lub jako wyspa, jednak ustawione przy narożniku mogą wyglądać mało estetycznie i stracą na swojej funkcjonalności. To jedna z rzeczy, którą koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie mebli wypoczynkowych.

Co może wpłynąć na decyzję?

Oczywiście na decyzję w głównej mierze wpływają możliwości przestrzenne, którymi dysponujemy w salonie. Narożniki to z reguły większe meble, które lepiej sprawdzają się w otwartych i dużych salonach. Z drugiej strony na rynku są również modele mniejsze, dedykowane mniejszym wnętrzom. Sofy sprawdzą się wszędzie, choć najczęściej wybierane są jednak do bardziej ograniczonych powierzchniowo salonów. Większe rozmiary narożników sprawiają, że może z nich korzystać więcej osób i dobrze komponują się z ławą lub stolikiem kawowym. Jeżeli jednak nie potrzebujemy wielu miejsc siedzących, to sofa może być strzałem w dziesiątkę.

Tak naprawdę trudno określić z góry, który z tych mebli lepiej sprawdzi się w salonie. Oba stworzono z myślą o intensywnej eksploatacji w kącikach wypoczynkowych, dlatego to kwestia bardzo indywidualna. Sofy rozkładane posiadają również funkcję spania i dodatkowy pojemnik na pościel, co jest ich atutem. W przypadku narożników nie zawsze ta funkcja jest aż tak oczywista, dlatego zawsze warto to zweryfikować. Wybór dobrego mebla wypoczynkowego to gwarancja spokoju na lata.