poniedziałek, 13 grudzień 2021 13:06

Mocne i słabe strony nowoczesnych basenów ogrodowych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
baseny ogrodowe baseny ogrodowe pixabay

Przed okresem letnim często zastanawiamy się nad zakupem wyposażenia, dzięki któremu skutecznie ochłodzimy się w upalne dni.

Jeśli dysponujemy ogrodem, warto pomyśleć o postawieniu w nim basenu ogrodowego. Na rynku dostępne są różne modele — mają różny kształt i sposób użytkowania. Który wybrać? Każdy rodzaj ma wady i zalety. Bardzo dużo zależy od naszych przyzwyczajeń.

Relaks i świetna zabawa

Niezależnie od rodzaju basenu, jaki wybierzemy, przebywanie na świeżym powietrzu zawsze pozytywnie wpłynie na nasz organizm. Basen ogrodowy może być wspaniałą atrakcją dla dzieci oraz miejscem spotkań z rodziną i znajomymi dla dorosłych. W miesiącach letnich ogród z basenem to możliwość przedłużenia wakacji. Mamy własne miejsce do relaksu i zabawy, które nie zostanie zamknięte, ani nie musimy czekać w kolejce, aby skorzystać z odświeżającej kąpieli.

Proste baseny dmuchane

Najtańszą możliwością jest zakup ogrodowego basenu dmuchanego. Nie są drogie, za to można je łatwo zabrać w każde miejsce. Są bardzo proste w montażu — wystarczy nadmuchać i nalać do nich wody. Niestety co jakiś czas trzeba uzupełniać powietrze, ponadto, baseny tego rodzaju mają niewielkie rozmiary. Jest to bardzo dobry wybór, jeśli dysponujemy niewielką ilością miejsca lub potrzebujemy montować basen tymczasowo, na przykład na działce rekreacyjnej. W przeciwnym razie należy zastanowić się nad większym i bardziej solidnym basenem ogrodowym.

Baseny rozporowe i stelażowe

Bardziej trwałe są baseny rozporowe. Mają możliwość podłączenia pomp filtracyjnych, a więc możemy uzyskać w prosty sposób czystą wodę. Baseny tego rodzaju są różne pod względem wymiarów, ale nadal są dostosowane do małych powierzchni ogrodów. Większą solidnością charakteryzują się także baseny stelażowe, które z powodzeniem mogą służyć nawet przez kilka lat. Można w nich nie tylko się kąpać, ale także pływać i nurkować, dlatego gwarantują dużo więcej zabawy i zadowolenia, szczególnie dla najmłodszych. Niestety basen stelażowy zajmie więcej miejsca, poza tym trzeba go osuszać i składać na zimę. Poza tym trzeba uważać, aby nie przebić powłoki ostrym przedmiotem.

Baseny betonowe i poliestrowe

Zdecydowanie bardziej solidny będzie basen betonowy. Nie jest oczywiście mobilny, ale za to bardzo wytrzymały. Jest bardziej skomplikowany w instalacji, bo trzeba go wkopać w ziemię. Jest to rozwiązanie dużo droższe, ale możemy wybierać spośród wielu kształtów i rozmiarów. W tym przypadku ogranicza nas praktycznie tylko wyobraźnia. Krótszym czasem montażu cechują się baseny poliestrowe, ale jest to opcja wymagająca grubego portfela. W zamian uzyskujemy uniwersalny zbiornik, lekki i łatwy do utrzymania w czystości.

Szeroki asortyment basenów oraz akcesoriów oferuje sklep https://basenyogrodowe.pl/. Można tu wybrać najlepszy basen zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Firma ma duże doświadczenie oraz wykwalifikowanych pracowników, którzy są w stanie szybko dobrać optymalne rozwiązanie spełniające oczekiwania każdego klienta.