czwartek, 30 lipiec 2020 20:51

Rekuperacja w domu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Rekuperacja Rekuperacja

Rekuperacja jest coraz bardziej modnym i popularnym rozwiązaniem na filtrowanie powietrza w domach prywatnych.

 

Dziś wszyscy wiemy jak ważne jest dbanie o nasze środowisko, dlatego wprowadzane są innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na stopniową eliminację szkodzących środowisku źródeł energii. Jednym z takich rozwiązań jest właśnie rekuperacja.

Czym jest rekuperacja i jakie ma ona zalety?

Wiele osób kojarzy sam termin rekuperacji, jednakże nie wiedzą, co tak naprawdę się za nim kryje. Rekuperacja polega na odzyskiwaniu energii z zanieczyszczonego powietrza z pomocą rekuperatora. Sama nazwa tego procesu i tej technologii pochodzi od angielskiego recuperation. Taki rodzaj mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła pozwala na dostarczanie przefiltrowanego powietrza z zewnątrz, przy jednoczesnym usuwaniu powietrza z wewnątrz budynku, które zanieczyszczone jest dużą ilością wydychanego CO2. Warto podkreślić, że taka wymiana powietrza trwa cały rok, a świeże powietrze dostarczane jest do każdego pomieszczenia w domu. Ta innowacyjna technologia zapewnia praktycznie zerową utratę ciepła, ponieważ w domu z rekuperacją nie trzeba otwierać okien, czy drzwi w celu wpuszczenia świeżego powietrza do wewnątrz. Co więcej, rekuperacja jest także bardzo opłacalna, gdyż w okresie zimowym możliwe jest zaoszczędzenie nawet 50% kosztów ogrzewania budynku.

Zaletami rekuperacji są:

• zawsze świeże powietrze bez jakichkolwiek strat energetycznych,
• niski poziom CO2, który pozytywnie wpływa na wszystkich domowników,
• oszczędności na kosztach ogrzewania budynku.

Rekuperacja, czyli nowy, ekologiczny standard

Coraz większe zainteresowanie rekuperacją sprawia, że technologia ta staje się powoli nowym, ekologicznym standardem. Mniejsza ilość kurzu i roztoczy, zawsze świeże powietrze, czy oszczędności na kosztach ogrzewania powodują coraz częstsze poszukiwania sprawdzonej ekipy specjalizującej się w montażu systemu rekuperacji.

Jeżeli szukasz większej ilości informacji o rekuperacji i rekuperatorach i ich montażu, koniecznie odwiedź - https://rekuperacjawdomu.pl.