niedziela, 12 czerwiec 2022 18:40

Okrągły basen z kulkami

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
basen z kulkami basen z kulkami

Basen dla dzieci to jedna z tych form zabawy, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale również korzystnie wpływa na rozwój dziecka, poprawia kondycję fizyczną oraz uczy.

Domowym odpowiednikiem basenu jest basen suchy, czyli taki, który wypełniony jest plastikowymi piłeczkami, a nie wodą. Tego typu basen ma wiele zalet, a największą z nich jest fakt, że zabawka doskonale nadaje się dla niemowlaków, jak i nieco starszych dzieci.

Rodzaje suchych basenów dla dzieci

Na rynku dostępne są różne baseniki. Różnią się one od siebie nie tylko kolorem czy wzorem, ale i kształtem. Czy ma to znaczenie? Owszem! Okrągły basen z piłeczkami jest zdecydowanie faworytem rodziców. Nie zajmuje on dużo miejsca, doskonale sprawdzi się zarówno w dużych, jak i małych pokojach. Można postawić go niemal w każdym miejscu, gdyż jego kształt ułatwia wyposażenie pokoju. Kolejną zaletą okrągłego basenu dla dzieci jest doskonałe dopasowanie go do potrzeb malucha. Ścianki basenu są dość sztywne, dlatego podtrzymują bawiące się w nim dziecko. Miękki, przyjemny w dotyku materiał, może mieć różne wzory i kolory, co ułatwia jego dopasowanie do danego wnętrza. Wszyty zamek ułatwia ściągnięcie materiału oraz pranie go, dlatego basen cieszy się tak dużym zainteresowaniem, zarówno w domach, jak i placówkach na przykład w żłobku czy przedszkolu.

Wyjątkowe wypełnienie kluczem do szalonej zabawy!

Nie da się ukryć, że dzieci kochają piłeczki, które stanowią wypełnienie basenu. Piłeczki mogą występować w wielu kolorach. Są plastikowe, miękkie, jednak na tyle sztywne, by utrzymać bawiące się dziecko. Na rynku dostępne są różne rozmiary piłeczek, między innymi te o średnicy 6, 7 czy 8 cm. Są więc na tyle duże, że nie stanowią zagrożenia dla bawiącego się w basenie dziecka. Piłeczki z łatwością można umyć. Wystarczy umieścić je w misce z wodą, a następnie porządnie osuszyć. W razie konieczności plastikowe piłeczki można wyparzyć, aby pozbyć się zarazków. Plastik nie wygnie się od wysokiej temperatury, dlatego zabawka ta może być użytkowana przez kilka dzieci.

Suchy basen z kulkami jest świetnym prezentem, który korzystnie wpłynie na rozwój Twojego dziecka. Pobudza wyobraźnię, uczy, wpływa na kondycję fizyczną dziecka, a dzięki zabawie w kilka osób, dziecko z łatwością nawiązuje kontakt z rówieśnikiem, a zabawa z rodzicami będzie jeszcze przyjemniejsza i ciekawsza. Jeśli zastanawiasz się nad wyjątkowym prezentem dla maluszka, to koniecznie wybierz okrągły basen z kuleczkami w dowolnej kolorystyce, a spędzone w nim chwile będą przyjemne i na długo zapadną w pamięci Twojego dziecka.