poniedziałek, 20 czerwiec 2022 10:58

Jak poprawnie stosować maski do włosów?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
 maski do włosów maski do włosów pixabay

Szampon do włosów to jeden z najpopularniejszych kosmetyków i znajduje się on w niemal każdej łazience. Tego samego nie można jednak powiedzieć o maskach, a szkoda.

Okazują się one bowiem niezwykle przydatne w pielęgnacji włosów. Aby jednak mogły im pomóc, trzeba stosować je w odpowiedni sposób. Warto zatem poznać bliżej zalety masek do włosów, jak również zapoznać się z zasadami korzystania z nich.

Dlaczego warto stosować maski do włosów?

Stosowanie masek do włosów jest szczególnie istotne dla posiadaczy włosów suchych oraz kręconych. Takie osoby powinny używać masek minimum raz w tygodniu. Taki kosmetyk nada włosom pożądaną miękkość i sprężystość. Dzięki maskom kosmyki staną się dogłębnie odżywione i zregenerowane. W przypadku włosów kręconych, poprawie ulegnie ich skręt. W maskach znajduje się zazwyczaj sporo naturalnych olejów oraz wosków pochodzenia roślinnego. Są one nie tylko skuteczne, ale również bardzo bezpieczne. Nie należy więc obawiać się żadnych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem masek do włosów. 

Jak długo należy trzymać na włosach maski?

Aby maska do włosów mogła skutecznie zadziałać, musi być ona właściwie stosowana. Wydawać by się mogło, że wystarczy przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu. Niestety, czasami są one bardzo lakoniczne. Ważne jest na pewno to, aby maskę stosować po umyciu kosmyków. Warto odsączyć je z wody przed aplikacją odżywki, aby nie spłynęła ona z włosów. Nie przesadzajmy z ilością kosmetyku, bo obciążymy swoje kosmyki. Bardzo ważne jest to, aby stosować maskę dostosowaną do rodzaju swoich włosów. Z innego preparatu będą zadowoleni posiadacze kosmyków suchych, a z innego posiadacze włosów przetłuszczających się. Maska musi być trzymana na włosach przez minimum kwadrans. Po upływie tego czasu należy spłukać ją przy użyciu chłodnej wody. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Aby maska do włosów miała szansę pomóc, należy bez wątpienia stosować ją regularnie. Ważny jest także wspomniany już sposób aplikacji oraz to, aby nie spłukiwać kosmetyku zbyt wcześnie. Jeżeli chcemy jednak, aby maska zadziałała naprawdę spektakularnie i wniknęła w głąb włosa, dobrze byłoby potrzymać ją na kosmykach nawet godzinę. Warto nałożyć na swoją głowę foliowy czepek. Ciepło sprawi bowiem, że składniki znajdujące się w masce zadziałają skuteczniej. Dobrze byłoby także obserwować to, jak włosy reagują na konkretną maskę. Jeżeli stosujemy ją w poprawny sposób, a nie widzimy efektów, być może wybraliśmy nieodpowiedni kosmetyk?

Każde włosy mogą mieć bowiem nieco inne potrzeby i jest to w pełni zrozumiałe. Warto więc analizować składy produktów, które nam służą oraz produktów, które nam nie służą. Wówczas będziemy mogli ocenić, jaka odżywka ma szansę najlepiej wpłynąć na wygląd naszych włosów. Pamiętajmy również o tym, że niektóre maski do włosów możemy przygotować samodzielnie. Do ich zrobienia można wykorzystać takie produkty jak jogurt naturalny, żółtko jaja, czy też awokado. Trzeba jednak poświęcić trochę swojego czasu na przygotowanie domowego kosmetyku. 

Sprawdź maski do włosów na stronie https://hair-shop.pl/pl/menu/maska-do-wlosow-311.html