piątek, 26 luty 2021 16:17

Jak wybrać komodę z szufladami?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
pożyczki przez internet pożyczki przez internet

Jeśli aktualnie stoicie przed wyborem mebli, jakie chcecie wykorzystać w swoim domu czy mieszkaniu, na pewno wśród obowiązkowych elementów nowego zestawu znajduje się komoda. Stosowana jest w każdym niemal wnętrzu, sprawdzając się doskonale zarówno w przedpokoju, sypialni, pokoju dziennym, jak i w salonie. Rynek oferuje ogromne możliwości w zakresie wyboru komody, dostosowanej do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

 

Rozmiar mebla, czyli ilość szuflad

Na wysokość komody, jaką chcemy wybrać, ogromny wpływ ma ilość zastosowanych szuflad. Im ich więcej, tym wyższa komoda. Jeśli planujecie urządzić sypialnię czy przedpokój, gdzie wymagana jest duża ilość miejsca do przechowywania, warto postawić na wysokie komody. 6 szuflad jest optymalnym rozwiązaniem, pozwalającym na uporządkowanie wszystkich rzeczy, które chcemy zmagazynować.

Istotna jest także szerokość poszczególnych szuflad. Na rynku możecie spotkać komody, które mają 2 rzędy szuflad ułożonych pionowo. Innym rozwiązaniem powszechnie stosowanym są szuflady projektowane na całą szerokość komody. Mamy do czynienia także z wersjami hybrydowymi, które łączą w sobie zarówno pierwsze, jak i drugie z opisanych rozwiązań. Niezależnie jednak od tego, którą z wersji wybierzecie, jeśli w zakupie przeszkodą są przejściowe problemy finansowe, skorzystajcie z pożyczki przez internet, która w łatwy sposób zasili domowy budżet.

Mebel gotowy, a może na zamówienie?

Nie zawsze jednak w sklepowej ofercie znajdziemy dokładnie to, czego szukamy. Mowa o gotowych komodach, jakie dostępne są m.in. w znanych sklepach meblowych. W takim przypadku warto postawić na wykonanie komody przez stolarza na zamówienie. Możemy dowolnie przygotować jej projekt, uwzględniając własne oczekiwania zarówno w zakresie estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Korzystając z usług profesjonalnego zakładu stolarskiego, mamy gwarancję najwyższej jakości wykonania, a przede wszystkim trwałości. Jednym z materiałów, często stosowanym do produkcji mebli na zamówienie, jest drewno. Jak wszyscy doskonale wiemy, jest to surowiec cechujący się wyjątkową odpornością. Chcąc postawić na tego rodzaju mebel, skorzystajcie z pożyczki przez internet, która pomoże sfinansować koszty zakupu w drewnianej komody.

System szuflad

Aby komfortowo korzystać z komody, przede wszystkim bez trudu otwierać i zamykać wszystkie szuflady, należy zdecydować się na jeden z dostępnych systemów zamykających. Mogą to być tradycyjne rozwiązania, czyli zwykłe prowadnice umieszczone na bokach komody, po których przesuwają się szuflady. Lepszym i bardziej funkcjonalnym systemem jest konstrukcja oparta o metalowe elementy prowadzące i kółka, które ułatwiają otwieranie i zamykanie szuflad.

Jeśli cenicie minimalizm w zakresie formy, warto pójść w kierunku tzw. tiponów, czyli mechanizmów samodomykających. Wówczas zbędne jest montowanie zewnętrznych uchwytów, ponieważ aby otworzyć szufladę, wystarczy lekko nacisnąć jej front.

To systemy bardzo często stosowane w nowoczesnych meblach, zarówno kuchennych, jak i tych przeznaczonych do salonu, sypialni, czy pokoju dziecięcego.