środa, 03 marzec 2021 16:47

Najlepsze sposoby na przestronną łazienkę w drewnianym domu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
domki całoroczne domki całoroczne

Mieszkanie w domu z niewielką łazienką może być trudne, ale mniej miejsca oznacza, że ​​masz szansę wykazać się odrobiną kreatywności. Warto skorzystać z takiej okazji i pomyśleć, co można zrobić, żeby łazienka była bardziej przestronna.

 

Co zrobić z małą łazienką?

Łazienka to chyba jedno z tych pomieszczeń w domu, które wydają się nigdy nie mieć wystarczająco dużo miejsca – taki problem mają również drewniane domki całoroczne. Łazienka pełni wiele funkcji – między porannym makijażem, a wieczornym prysznicem. Ograniczona przestrzeń sprawia, że te czynności nie są przyjemnością, a dużą trudnością. Jeśli jesteś zmęczony walką ze swoją małą łazienką możesz skorzystać ze sprawdzonych sztuczek, aby maksymalnie wykorzystać każdy centymetr przestrzeni. Oto 3 najlepsze sposoby na to, aby łazienka była bardziej przestronna:

  1. Używaj sprytnych miejsc do przechowywania

Niezbędne w każdej łazience są miejsca, w których możemy przechowywać ręczniki, kosmetyki czy środki czystości – ale co zrobić, żeby nie zajmowały one całej wolnej przestrzeni? Kluczowym rozwiązaniem dla małych łazienek są miejsca do przechowywania, które mogą służyć wielu celom. Żeby uzyskać trochę przestronności warto jest znaleźć zlew, który ma wbudowana szafkę lub lustro, które ma wbudowaną półkę. Tak naprawdę to półki można powiesić w różnych miejscach w łazience, ponieważ zajmują niewiele miejsca, a są niezwykle praktyczne. Ta sama reguła dotyczy haczyków. Można je, na przykład, powiesić na drzwiach od łazienki, tym samym znajdując miejsce na ręczniki. Najważniejsza zasada brzmi: wybieraj takie miejsca do przechowywania, które oferują największą funkcjonalność przy zajmowaniu najmniejszej powierzchni.

  1. Spróbuj optycznie powiększyć przestrzeń

Skuteczną metodą na uzyskanie przestrzeni w łazience jest jej optyczne powiększenie. Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów na stworzenie przestrzeni jest dodanie lustra. Taki element natychmiast sprawi, że nawet najmniejsza łazienka będzie się wydawać optycznie większa – warto dodać, że takie lustro zajmuje niewiele miejsca. Kolejną metodą na optyczne uzyskanie przestrzeni jest odpowiednie oświetlenie. Rozmaite lampki czy żyrandole nie tylko znakomicie się prezentują, ale również potrafią wiele wydobyć z małego pomieszczenia. Najlepszym rodzajem oświetlenia dla łazienki jest oświetlenie punktowe czyli lampy ścienne – są umiejscowione w ścianie, więc nie zajmują niezbędnego miejsca. To samo dotyczy kolorów. Wybór jasnych barw do łazienki sprawi, że będzie ona optycznie większa.

  1. Staraj się nie zagracać pomieszczenia

Bez względu na to, jak mała jest łazienka, zawsze można podjąć kroki, aby uczynić ją bardziej przestronną – jak najmniej ją zagracając. W takim pomieszczeniu znajduję się wiele różnych elementów, więc musi być ono uporządkowane. Zalety zorganizowanej łazienki wpływają nie tylko na jej estetykę, ale również funkcjonalność – bez problemu znajdziesz to, czego szukasz. Jak nie zagracić łazienki? Przede wszystkim pamiętaj, żeby trzymać w niej tylko niezbędne przybory (kosmetyki, ręczniki itp.). Starannie wszystko układaj, możesz używać do tego pojemników, na przykład, takich na mydło lub pastę do zębów i szczoteczkę. Nie tylko uzyskasz przestrzeń w swojej łazience poprzez mniejsze zagracenia, ale również wszystko będzie łatwo dostępne.

Te kreatywne triki nie tylko pomogą uzyskać więcej przestrzeni, ale również pomogą uporządkować niezbędne w każdej łazience przybory toaletowe, kosmetyki czy ręczniki. Przy odpowiednim podejściu i zwracaniu uwagi na takie detale, jak: lustro, oświetlenie, półki czy haczyki nawet najmniejsza łazienka będzie wydawać się luksusowa.