sobota, 13 luty 2021 13:39

Częste błędy popełniane podczas kupna mieszkania

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Nowe mieszkania w Rybniku Nowe mieszkania w Rybniku

Zakup mieszkania to dla wielu osób największa i najważniejsza inwestycja w życiu i do tego obarczona dużym ładunkiem emocjonalnym.

W końcu jest to spełnienie marzeń o życiu na swoim bez konieczności dzielenia mieszkania z rodzicami lub nie do końca lubianym współlokatorem i comiesięcznego płacenia niemałego czynszu. W takiej sytuacji bardzo łatwo jest popełnić błąd, którego skutki będziemy odczuwać przez lata, nierzadko do końca życia. Jakie błędy popełniamy podczas kupna mieszkania? I jak ich uniknąć?

1. Kupowanie mieszkania z myślą o chwili obecnej

Bardzo często decydujemy się na zakup mieszkania, które na chwilę obecną jest dla nas idealne i nie bierzemy pod uwagę tego, jak nasze potrzeby będą zmieniać się z biegiem lat. Ładne mieszkanie za okazyjną cenę w budynku bez windy? Kiedy jesteśmy młodzi wydaje nam się, że to dobry sposób na zaoszczędzenie dużej kwoty, jednak kiedy po kilku latach konieczność wchodzenia z ciężkimi torbami na któreś z kolei piętro może okazać się wy-zwaniem. Zanim więc zaczniemy przeczesywać internet w poszukiwaniu najciekawszych ofert warto spisać wszystkie swoje oczekiwania - obecne i te, które mogą pojawić się w przyszłości i pod tym względem przeszukiwać dostępne oferty.

2. Niewłaściwy metraż

Kolejną pułapką czyhającą na potencjalnych kupujących jest konieczność podjęcia decyzji o metrażu mieszkania. Przeholować możemy w obie strony - zbyt małe mieszkanie oznacza brak prywatności i własnego kąta dla wszystkich członków rodziny, z kolei zbyt duże wiąże się z wyższymi rachunkami i nierzadko - problemami w aranżacji. W tym wypadku również warto przeanalizować swoje potrzeby i możliwości finansowe. Jak zawsze pośpiech jest najgorszym doradcą dlatego warto poświęcić na to dużo czasu i współpracować jedynie z renomowanymi deweloperami, którzy pomogą nam podjąć odpowiednią decyzję. Nowe mieszkania w Rybniku są oferowane jedynie przez sprawdzone firmy, którym warto zaufać.

3. Niedoszacowanie kosztów aranżacji wnętrz

W porównaniu do ceny zakupu lokalu jego meblowanie wydaje się niewielkim wydatkiem i dodatkowo możliwym do rozłożenia w czasie. Niestety, rzeczywistość jest zgoła inna i bardzo często zakup nieruchomości pochłania tak wielkie koszty, że nie starcza już pieniędzy na doprowadzenie mieszkania do stanu możliwego do wprowadzenia się. Wystarczy pomyśleć, ile kosztuje urządzenie kuchni czy łazienki i wyposażenie pozostałych pomieszczeń w podstawowe meble, by zrozumieć, że to również wiąże się z ogromnymi wydatkami, które należy wpisać do budżetu już na etapie planowania zakupu danej nieruchomości. W innym przypadku możemy niemiło się zaskoczyć i skończyć z mieszkaniem urządzonym naprędce meblami i dekoracjami, które akurat były w naszym zasięgu finansowym.

Zakup mieszkania to inwestycja, którą należy dobrze przemyśleć, zaplanować i najlepiej skonsultować ze znającymi rynek profesjonalistami. Tylko w ten sposób unikniemy wpadki, która może nas kosztować nie tylko pieniądze, ale i zszargane nerwy.