wtorek, 10 listopad 2020 11:33

Jak przebiega wymiana zamka w drzwiach?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wymiana wkładki zamka Wymiana wkładki zamka

Stary albo uszkodzony mechanizm zamka wymaga wymiany.

 

Samodzielny montaż to oszczędność czasu i pieniędzy, ale nie zawsze jest dobrym pomysłem.  Jak wymienić zamek w drzwiach? Dlaczego warto skorzystać z usług ślusarza?

Kiedy zamek w drzwiach wymaga wymiany?

Zamki do drzwi mogą być wpuszczane lub nawierzchniowe. Zamek wpuszczany montowany jest wewnątrz drzwi, gdzie ukryty jest cały mechanizm, natomiast zamek nawierzchniowy znajduje się na drzwiach – z jednej strony otwierany jest kluczem, z drugiej posiada specjalną gałkę.

Niezależnie od rodzaju po pewnym czasie każdy zamek wymaga wymiany. Na jego zużycie wpływa między innymi intensywna eksploatacja, a zużyty mechanizm zaczyna się psuć i zacinać, co jednoznacznie wskazuje na konieczność wymiany. Powodem do zmiany może być także bezpieczeństwo, kiedy posiadany zamek ma zostać wymieniony na zamek antywłamaniowy albo na inny model na przykład po zgubieniu kluczy.

Wymiana zamka do drzwi nie zawsze wymaga zmiany całego zamka. Wymiana wkładki zamka jest możliwa, jeśli zamek wyposażony jest w wymienne wkładki bębenkowe. Nowa wkładka powinna mieć wymiary zgodne z dotychczasowym.

Dlaczego warto zadzwonić do ślusarza?

Wymiana zamka w drzwiach może zostać przeprowadzona samodzielnie, jednak najlepsze rozwiązanie to skorzystanie z pomocy profesjonalisty. Ślusarz nie tylko zamontuje nowe zamki w drzwiach, ale także wymieni albo naprawi dotychczasowe. Różnice pomiędzy samodzielnym a profesjonalnym montażem są widoczne już na pierwszy rzut oka – doświadczony specjalista posiada odpowiednie umiejętności, narzędzia i wiedzę, które znacznie przyspieszają cały proces wymiany zamka.

Profesjonalny ślusarz to wysoka jakość pracy, która przekłada się na szybkość wymiany i jej finalny efekt. Specjalistyczna wiedza jest szczególnie przydatna, gdy pojawia się konieczność otwarcia drzwi po uszkodzeniu zamka. Awaryjne otwieranie drzwi wymaga precyzji, która zapobiegnie powstaniu dodatkowych często dość kosztownych w naprawie szkód.

Doświadczenie ślusarza widoczne jest także w znajomości rynku i nowoczesnych zabezpieczeń znacznie usprawniając przebieg wymiany zamka w drzwiach.