czwartek, 05 listopad 2020 12:56

Obrusy dla Twojego domu – jak wybrać odpowiedni?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
e-obrus.pl e-obrus.pl

Przygotowanie posiłku to nie tylko gotowanie. To również ustawienie wszystkiego na stołach i aranżacja samego miejsca, gdzie goście lub domownicy będą konsumować. W przypadku standardowych codziennych obiadów rzadko zwracamy szczególną uwagę na to, jak prezentuje się nasz stół.

Gdy przychodzą jednak święta lub uroczyste okazje, ciężko wyobrazić sobie sytuację, że na stole nie ma czystego oraz eleganckiego obrusa.

Kolory i zdobienia

To, jakie obrusy powinny znaleźć się na stole, dyktuje w dużej mierze styl samej nieruchomości lub wydarzenie, na które zapraszamy gości. Gdy jest to oficjalna kolacja lub obiad (np. święta, chrzest, niedzielny wspólny posiłek itp.), warto położyć tradycyjny biały obrus z delikatnymi zdobieniami w postaci koronki. Gdy jednak chcemy, by obrus leżał na stole na co dzień, a Twoje mieszkanie jest wykończone w stylu tradycyjnym, możesz pozwolić sobie na ciekawsze i bardziej szalone zdobienia lub standardową oraz bardzo popularną kratę.

Rodzaj tkaniny – co wybrać?

Renomowani producenci i dystrybutorzy dbają o zróżnicowanie asortymentu w sklepach. Dzięki temu klienci otrzymują możliwość inwestycji w obrusy wykonane z tworzyw naturalnych lub syntetycznych. Ciekawą alternatywą są także połączenia tych dwóch propozycji, dzięki czemu dolna warstwa jest nieprzemakalna i gospodarz nie musi obawiać się, że wylanie zupy spowoduje zabrudzenie drewnianego stołu. Naturalne obrusy (np. z lnu) są często droższe od syntetycznych zamienników, lecz jest produkt ekologiczny.

Rozmiar, czyli podstawa

Skoro rozmiar obrusów to podstawowy aspekt, czemu wspominamy na ten temat dopiero teraz? Powód jest banalnie prosty. Chodzi mianowicie o to, że chyba każdy zdaje sobie sprawę, że obrusy należy dopasowywać do kształtu i wielkości stołu, którym dysponujemy lub którego będziemy używać, by przyjąć naszych gości. Jeśli jednak posiadasz w domu kilka zbyt małych modeli, pamiętaj, że to nie koniec świata i jest rozwiązanie tego problemu.

Jak ułożyć obrusy

Posiadasz niedopasowane obrusy do stołu? Żaden problem. Ułóż go w niewłaściwą stronę, tak by krótszy bok położony był prostopadle do dłuższej części stołu, podwiń delikatnie boki i ciesz się nieszablonowym rozwiązaniem, które na pewno zainteresuje gości. Inną alternatywą jest ułożenie ich tak, by rogi obrusa znalazły się na środku krótszego boku stołu. Jest to na tyle ciekawy efekt, że polecamy każdemu sprawdzić, czy nie będzie on pasować do aranżacji mieszkania, ponieważ może okazać się lepszym rozwiązaniem, niż kupowanie perfekcyjnie pasujących obrusów.

Gdzie można kupić ładne obrusy? Sprawdź na https://e-obrus.pl/!