piątek, 13 listopad 2020 09:38

Dlaczego warto posiadać białe regały łazienkowe?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
biały zestaw mebli łazienkowych biały zestaw mebli łazienkowych

Kolor biały kojarzy nam się ze świeżością i bardzo chętnie jest wykorzystywany we wnętrzach nowoczesnych oraz minimalistycznych. Nie bez powodu coraz chętniej stawiamy na biel w łazience - prezentuje się bowiem niezwykle gustownie i stylowo. Gdzie sprawdzą się białe regały łazienkowe? Czym cechują się te meble? Dlaczego warto na nie postawić?

 

Biały regał do łazienki

Ponadczasowymi dekoracjami w każdej łazience są z pewnością białe meble łazienkowe, czy też stylowe lustra z białymi ramami. Okazuje się, że te gustowne dodatki podkreślą nawet małe wnętrza, optycznie je powiększając. Biały regał w łazience cieszy się ogromną popularnością na rynku i jest uważany za mebel uniwersalny oraz funkcjonalny. Stanowić może podstawę w aranżacji wnętrza, bez względu na to, w jakiej kolorystyce utrzymano całość. Nie zapominajmy o tym, że nie istnieje tylko jeden odcień bieli, lecz jest ich bardzo dużo. Wpadać może w błękity, stanowić domieszkę kremu lub pozostawać w pełni biały. 

Biały regał do łazienki

Biały regał do łazienki

Meble matowe oraz w połysku

Wybierając biały regał do łazienki, zwróćmy uwagę na to, czy chcemy dobrać w połysku, czy też wariant matowy. Każdy z nich prezentuje się całkiem inaczej i daje inne dopełnienie we wnętrzu. Na szczęście nowoczesne kolekcje, jakie oferuje producent, dają wiele możliwości co do aranżacji łazienki. Z łatwością dobierzemy zatem całe zestawy lub osobne elementy, tworząc dowolne konfiguracje zgodne ze swoimi pomysłami. Najważniejsze jest to, aby regał w łazience był praktyczny i funkcjonalny - modne są wąskie słupki z półkami lub regałami, które odznaczają się kompaktową konstrukcją. Meble są produkowane z doskonałej jakości płyty MDF, która cechuje się odpornością na różnorodne uszkodzenia. Fronty mebli powinny także wskazywać na solidne wykonanie. W tym przypadku sprawdzą się płyty laminowane o wysokiej gęstości i wytrzymałości.

Białe meble do łazienki

Białe meble do łazienki

Praktyczny regał do łazienki

Wyposażenie wnętrz bazuje zazwyczaj na nowoczesnych projektach, które są odmienne i oryginalne. Okazuje się, że białe regały łazienkowe z otwartymi konstrukcjami możemy postawić nawet w gabinecie lub salonie, gdyż dadzą również pożądane efekty. Jeśli chodzi o łazienkę, która nie jest duża, zastosować warto mądre i funkcjonalne rozwiązania, które nie przytłoczą całości. Dodatkowe funkcje pełnić będą meble łazienkowe, gdzie przechowywać możemy środki czystości i ręczniki, a nawet niewielkie urządzenia AGD. Stworzenie zorganizowanej przestrzeni jest możliwe właśnie z zastosowaniem nowoczesnych regałów w białych odcieniach. Kreatywnym rozwiązaniem jest wybranie wnęki na pralkę, która wcielona została w konstrukcję regału. Dzięki temu zadbamy o ochronę urządzenia i praktyczne zastosowanie regału. 

Drewniane motywy w łazience

W łazience gustownie zaprezentują się drewniane motywy, które zestawić możemy wraz z innymi dodatkami. Unikalny design białego regału łazienkowego może zostać wzbogacony za pomocą odmiennych dodatków z motywem drewnianym. Oryginalne usłojowanie drewna i naturalna kolorystyka sprawią, że całość nabierze charakteru. Co ciekawe, takie rozwiązanie w łazience wpłynie na wprowadzenie przyjaznej aury i przytulności. Miłośnicy nietypowych wzorów postawić mogą na ozdobne gzymsy i frezy, które podkreślą wnętrze.