piątek, 13 listopad 2020 09:51

10 największych nakazów i zakazów w urządzaniu domu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
nawilżacz powietrza nawilżacz powietrza Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Chociaż urządzanie domu to bardzo osobista sztuka, istnieją pewne zasady projektowania, których należy przestrzegać, aby z powodzeniem dekorować. Niezależnie od tego, czy chcesz umeblować świeżo wyremontowaną przestrzeń, czy po prostu odświeżyć istniejący pokój, te zalecenia powinny pomóc Ci zacząć.

 

Nie twórz zbyt tematycznych pokoi

Wszyscy mamy określony styl projektowania lub epokę, którą kochamy, a kiedy szukamy stylu dekoracji dla naszych własnych domów, często szukamy inspiracji w tym wyglądzie. Ale częstym błędem jest podejmowanie tej inspiracji zbyt daleko i tworzenia nadmiernie tematycznie space. Zamiast być zbyt dosłownym, spróbuj spojrzeć na kolory, grafiki lub meble w stylu, który lubisz i włącz je do swojego wystroju z innymi elementami. Nadal będziesz mieć wygląd i styl, który Ci się podoba, bez przekształcania się w park rozrywki.


Nie miej zbyt wiele bałaganu

Wszyscy mamy przedmioty, które lubimy pokazywać, albo z naszych podróży, albo pamiątki. Jeśli połączysz te przedmioty z prezentami lub najnowszymi zakupami, możesz skończyć z mnóstwem bałaganu, który z łatwością może zająć miejsce. Nie tylko staje się wizualnie zajęty, ale także sprawia, że małe przestrzenie wydają się jeszcze mniejsze. Sekret polega na tym, aby edytować swoje przedmioty kolekcjonerskie i ograniczyć liczbę przedmiotów, które masz na wystawie jednocześnie. Jeśli masz wiele ukochanych przedmiotów, z którymi nie możesz się rozstać, może przechowuj niektóre z nich i wymieniaj je z czasem - tak jak robi to galeria z dziełami sztuki.


Nie kupuj pasujących zestawów mebli

Kupując meble do salonu, jadalni czy sypialni, łatwo popełnić błąd polegający na uzyskaniu całego pasującego zestawu z jednego miejsca. Jasne, że wszystkie pasują i są w tym samym stylu, ale jest przewidywalne i może nie mieć osobowości. Poza tym, czy naprawdę chcesz, aby Twój dom wyglądał jak witryna z katalogu? Sztuczka polega na zakupie łóżka, które kochasz, i spersonalizowaniu wyglądu, wybierając uzupełniające szafki nocne lub fotele z efektowną tkaniną. Stworzy to ciekawy wygląd - i taki, który należy do Ciebie.


Zainwestuj w dobre powietrze

Nie tylko styl mieszkania jest ważna ale także Twoje samopoczucie. Zainwestuj w dobry nawilżacz powietrza. Twoje zdrowie jest najważniejsze a powietrze w naszym kraju go nie poprawia. Nawilżacz powietrza sprawi, że codzienne funkcjonowanie lepsze a sen komfortowy. Zapomnij o suchości skóry czy dróg oddechowych po całej nocy. Szczególnie w okresach grzewczych w naszym domu powietrze jest bardzo suchę. Jest nam zimno więc ogrzewając mieszkanie wysuszamy też powietrze. Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza przywróci do Twojego domu rzeźkie powietrze.


Nie dekoruj tylko jednym kolorem

Nie dekoruj tylko jednym kolorem ani nie poświęcaj koloru motywowi - wybranie wszystkiego w kolorze niebieskim i żółtym nigdy nie sprawi, że Twój dom będzie wyglądał jak nadmorska przystań. Jeśli masz problem ze znalezieniem własnej palety kolorów, może to być częścią problemu - jeden kolor lub pomysł na kolor może przeszkadzać innym wskazówkom kolorystycznym. Istnieje duża szansa, że Twoja paleta kolorów już chowa się w Twoim pokoju lub domu. Zacznij od przyjrzenia się kolorom ubrań i dodatków, ulubionych mebli, książek, zdjęć, a nawet czegoś, co trzymałeś od dzieciństwa. Może to być zabawka, kartka pocztowa, kawałek materiału - wszystko, co przemawia do oczu, wywołuje uśmiech i zaczyna tworzyć wymarzoną kolorystykę, używając barw, które kochasz.


Każdy pokój osobno, a wszystkie tworzące całość

Twórz plany pięter dla każdego pomieszczenia w domu, a nie dla całego domu. Nadal możesz zobaczyć, jak wszystkie pokoje współpracują ze sobą, ale każda przestrzeń wymaga poświęconego jej własnego czasu i wysiłku, aby dobrze współgrała z ogólnym projektem.


Nie stawiaj wszystkich mebli przy ścianach

Jeśli nie mieszkasz w małym domu lub mieszkaniu, nie umieszczaj wszystkich mebli przy ścianach. Przynieś elementy, daj ścianom przestrzeń i wykorzystaj całe pomieszczenie. Zapewnia to lepsze wyczucie przepływu i pozwala na bardziej płynny układ - szczególnie ważne w domach na planie otwartym.


Wymieszaj stare i nowe

Nawet jeśli podoba Ci się wygląd zupełnie nowych mebli, dodaj do przestrzeni coś innego, co jest nieco postarzane, na przykład zabytkowy zegar, zabytkowe świeczniki lub zwietrzałe drewniane półki. Dzięki temu pokój nie wydaje się zbyt jednolity.


Nie wybieraj dopasowanych akcesoriów

Nie wszystkie akcesoria powinny mieć tę samą wysokość, kształt, kolor lub wzór. Bądź kreatywny – wybierz poduszki o różnych kształtach, wybierz wazony o różnych wysokościach, kształtach i materiałach. Kluczowa jest mała różnorodność