sobota, 19 wrzesień 2020 17:09

Gdzie kupić myjkę do okien Karcher? Jak wybrać najlepszy model?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Myjka do okien Karcher Myjka do okien Karcher

Mycie okien nie należy do łatwych ani tym bardziej lubianych czynności. Nie dość, że zajmuje sporo czasu, to jeszcze efekty nie do końca są zadowalające, gdyż na szkle widać wszelkie smugi i zacieki. Na szczęście możemy sobie ułatwić i znacznie przyspieszyć mycie okien – wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiednią myjkę.

Obecnie dużą popularnością cieszą się myjki marki Karcher, które zbierają dobre opinie wśród użytkowników. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak wybrać i gdzie kupić myjkę do okien Karcher.

Myjki do okien – dostępne rodzaje

Zanim zaczniemy rozważania na temat, gdzie kupić myjkę do okien Karcher, sprawdźmy, jakie urządzenia do mycia okien są dostępne na rynku. Najtańsze i zarazem najprostsze są myjki do okien manualne. Są to tzw. ściągaczki, które służą do ręcznego ściągania wody. Do tej kategorii możemy również zakwalifikować myjki z zasilaniem bateryjnym lub akumulatorowym. Drugim rodzajem są myjki parowe, popularnie nazywane parownicami. Nadają się nie tylko do mycia okien, ale również do czyszczenia wielu innych powierzchni, np. kabiny prysznicowej, armatury czy luster. W sprzedaży dostępne są również myjki automatyczne, które należą do najbardziej zaawansowanych urządzeń do mycia okien. Takie myjki przyczepia się do szyb za pomocą silnika próżniowego. Poruszają się one w sposób zaprogramowany, dzięki czemu nie wymagają od nas żadnego wysiłku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myjki do mycia okien?

Dobra myjka to taka, która pozwali nam na umycie nie tylko większych okien, ale również trudno dostępnych miejsc, np. w łazience. Ważne jest, aby urządzenie pozwalało na skuteczną i komfortową pracę, dlatego przed zakupem zwróćmy uwagę na najważniejsze parametry:

  • Wydajność akumulatora – przed zakupem myjki powinniśmy zwrócić uwagę na jej akumulator, ponieważ to właśnie od niego będzie zależał czas pracy urządzenia. Nie powinniśmy zawracać sobie głowy akumulatorami, które pozwalają zaledwie na 15 minut mycia, gdyż są one bezużyteczne. Jeśli mamy taką możliwość, wybierzmy myjkę z wymiennym akumulatorem, co pozwoli na mycie wielu szklanych powierzchni.
  • Szerokość ssawki – najlepiej wybrać myjkę, która ma w zestawie ssawki o dwóch szerokościach. Dzięki temu precyzyjnie umyjemy każdą powierzchnię i bez problemu dotrzemy do wszystkich zakamarków.
  • Wielkość zbiornika na wodę – im większy będzie zbiornik brudnej wody, tym rzadziej będziemy musieli opróżniać urządzenie. Z drugiej strony, zbyty duży pojemnik znacznie zwiększy ciężar myjki, przez co jej użytkowanie stanie się niewygodne i męczące.
  • Dodatkowe akcesoria – producenci często dodają do myjek spryskiwacze, ściereczki z mikrofibry czy drążki teleskopowe, które umożliwiają mycie wysokich okien bez konieczności stawania na stołku czy drabince.

gdzie kupić myjkę do okien Karcher

gdzie kupić myjkę do okien Karcher

Gdzie kupić myjkę do okien Karcher?

Na rynku znajdziemy kilka marek, które specjalizują się w produkcji myjek do okien. Jednak zdecydowanie najpopularniejsze i najchętniej wybierane są urządzenia myjące marki Karcher. Producent ma w swoim asortymencie zarówno myjki akumulatorowe, parownice, jak i roboty samomyjące do okien. Poza tym konsumenci mogą wybierać modele o wyższej funkcjonalności, z licznymi akcesoriami, które pozwolą na wyczyszczenie innych wodoodpornych powierzchni. Gdzie kupić myjkę do okien Karcher? Bez problemu znajdziemy ją w sklepach zajmujących się sprzedażą urządzeń AGD, np. w sklepie internetowym Max Elektro. Dostępne są tam również ładowarki do myjek i inne sprzęty marki Karcher, które pomogą utrzymać czystość w domu i ogrodzie.