piątek, 25 wrzesień 2020 09:27

Inne rozwiązania sufitowe

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Sufity napinane Warszawa Sufity napinane Warszawa

Sufity podwieszane to popularny sposób na zamaskowanie elementów konstrukcyjnych, instalacji oświetleniowej, klimatyzacji i innych widocznych niedoskonałości stropu. Tradycyjne sufity z płyt gipsowo-kartonowych coraz częściej zastępują sufity napinane, czyli rozwiązanie wykorzystujące właściwości tkaniny poliestrowej i termokurczliwej folii PCV.

Dzięki temu klienci mogą cieszyć się nowym sufitem nawet w ciągu kilku godzin bez obaw o nieprzyjemny zapach i brud pozostałe po montażu.

Jaki sufit wybrać do domu?

Sufit napinany można zamontować w dowolnym wnętrzu niezależnie od jego wielkości czy przeznaczenia – najczęściej takie rozwiązanie można zauważyć w domach, biurach, sklepach i halach magazynowych. Istotą montażu sufitu podwieszanego tego typu jest ukrycie widocznych na stropie niedoskonałości i elementów instalacyjnych, jednak sufity naciągane poza wysoką funkcjonalnością gwarantują także uzyskanie dowolnego efektu wizualnego.

Powłoka sufitowa wykonana z tkaniny poliestrowej albo folii PCV dostępna jest w wielu wzorach i wersjach kolorystycznych, a różnorodność modeli pozwala na dobranie sufitu pasującego do każdego wnętrza. Zwolennicy klasyki mogą wybierać spośród sufitów matowych, satynowych i błyszczących sufitów w stylu glamour, a miłośnicy nowoczesnego stylu z pewnością znajdą wymarzony sufit napinany  taki jak sufit perforowany, sufit 3D, sufit z foto nadrukiem albo sufit naciągany z oświetleniem zamontowany nad powłoką albo bezpośrednio na jej powierzchni. Dla niezdecydowanych dobrym rozwiązaniem może być sufit napinany dwupoziomowy, który pozwala łączyć różne faktury, wzory i kolory.

Czy sufity napinane to dobre rozwiązanie?

Sufity naciągane są nie tylko funkcjonalne – właściwości materiałów sprawiają, że powłoka jest odporna na ogień i wilgoć oraz nie przyciąga kurzu. Dodatkowo można zadbać o bezpieczeństwo domowników zamawiając materiał zapobiegający powstawaniu pleśni i grzybów.

Sufity napinane Warszawa świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu nadając mu wyjątkowego charakteru. Odpowiednio dobrana powłoka sufitowa może stanowić główny element dekoracyjny albo subtelnie wpasować się w dotychczasową aranżację. Wygoda użytkowania tego typu sufitu wynika z jego trwałości i faktu, że na długi czas zachowuje pierwotny wygląd bez konieczności czasochłonnej pielęgnacji powłoki. Warto jednak pamiętać, że sufity naciągane nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne i w łatwy sposób mogą ulec zadrapaniu, a nawet rozdarciu, dlatego każdy montaż i demontaż powinien zostać wykonany przez profesjonalną ekipę.