środa, 08 czerwiec 2022 11:07

Ekologiczne środki do prania dla alergików i nie tylko

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
 ekologiczne środki do prania ekologiczne środki do prania pixabay

Jak robić pranie dla alergika?

Zanurzenie się w świeżo wyprane ręczniki, ubrania i inne pachnące proszkiem i płynem do płukania tkaniny, już w wyobraźni tworzy błogi nastrój… ale wcale nie dla wszystkich.

Spora liczba ludzi czuje podrażnienia, stany alergiczne i bóle głowy, powodowane sztucznymi, silnymi perfumami. Inne znów po ubraniu świeżego prania prosto z pralki dostają kontaktowej wysypki. Małe dzieci coraz częściej odparzają się od sztucznych tkanin pranych w sztucznych środkach piorących… i tak dochodzimy do wniosku, że dla wielu z nas nowoczesne proszki do prania i płyny do płukania są jednak tylko pozornie „relaksujące”. Całe szczęście mamy na rynku ekologicznych i naturalnych produktów alternatywy – ekologiczne środki do prania, które mogą doskonale sprawdzić się w codziennym praniu, przy okazji bez obaw o alergię czy podrażnienia delikatnej skóry.

Ekologiczne środki do prania – najpopularniejsze alternatywy.

Istnieje kilka ciekawych alternatywy dla popularnych środków piorących, które mogą z pełną odpowiedzialnością być stosowane do prania rzeczy dla alergików, małych dzieci, czy na przykład akcesoriów dla zwierząt.

Pierwsza to orzechy piorące. Orzechy te, już w niewielkiej ilości pozwalają na wiele cykli prania, zapewniając tkaninom odpowiednie dobranie zabrudzeń, jak i neutralizację nieprzyjemnych zapachów Bardzo dużo młodych mam decyduje się na pranie pieluch wielorazowych właśnie w orzechach piorących, gdyż zdają się one być najdelikatniejszym, ale skutecznym środkiem.

Kolejne ekologiczne środki do prania to płatki mydlane. Jednak mowa tu o prawdziwych płatkach, a nie kawałkach sztucznych kostek myjących w kartoniku. Naturalne płatki mydlane do prania to najczęściej specjalnie tworzone mydło w większości przypadków na bazie oliwy z oliwek i z naturalnymi dodatkami zmiękczającymi tkaniny. Jest to też jedna z najtańszych naturalnych alternatyw, jeżeli nie przemawiają do nas wyżej wymienione orzechy.

Na rynku pojawiają się też coraz częściej ekologiczne środki do prania w formie znanych nam proszków, tyle że w swoim składzie mają wyłącznie delikatne niepodrażniające składniki z naturalnych źródeł.

Czy ekologiczne środki do prania działają?

Obecnie jesteśmy w stanie kupić naprawdę świetne, naturalne produkty, działają tak samo dobrze jak znane nam proszki, płyny i kapsułki. Można zakupić nawet zupełnie bezpieczne produkty do tkanin w celu utrzymania bieli firan, obrusów czy bielizny, takie jak Balja naturalny wybielacz, bez zawartości chloru i drażniących składników, co jest praktycznie niespotykane na drogeryjnej półce.