środa, 01 marzec 2023 14:14

Dlaczego lampa UV do basenu to ciekawe narzędzie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Lampa UV do basenu Lampa UV do basenu Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Wypoczynek w basenie to bardzo popularna atrakcja. Niestety dalej wiele osób narzeka na zbyt duży udział chloru lub zwyczajnie boi się bakterii znajdujących się w wodzie. Skuteczne niszczenie bakterii zapewniają dobre lampy UV.

To narzędzie niezwykle ciekawe, udoskonalające pracę basenu oraz prowadzenie dezynfekcji wody, a to zaledwie początek zalet. Poniżej znajdziesz wiele interesujących informacji o tym urządzeniu i sposobach prawidłowego wdrożenia.

Jakie informacje znajdziesz w poniższej publikacji?

  1. Jak działa lampa UV i dlaczego to dobra inwestycja?       
                  
  2. Gdzie można przeprowadzić montaż?
                 
  3. Jakimi zaletami charakteryzuje się lampa uv?
                 
  4. Dlaczego warto dokonać zakupu w wyspecjalizowanym sklepie internetowym?

Jak działa lampa UV i dlaczego to dobra inwestycja?

Lampa UV do basenu służą przede wszystkim do dezynfekcji, czyli oczyszczania zbiorników z glonów, grzybów oraz pozostałości mikroorganizmów. Tak naprawdę lampa doskonale wypada w obiektach komercyjnych, ale również bardziej zaawansowanych wannach z hydromasażem, w basenach ogrodowych, przydomowych, podziemnych. Okazuje się, że UV do basenu to opcja znacznie bardziej opłacalna od stosowania klasycznej chemii, do tego mało poręcznej. Lampa UV do basenu po prawidłowym wdrożeniu gwarantuje czystość tafli, przejrzystość, wolność od bakterii oraz wirusów. Dla wielu użytkowników to największa wartość.

Gdzie można przeprowadzić montaż?

Lampy UV pasują do większości zbiorników użytkowanych przez człowieka, w tym do basenów ogrodowych, a nawet do wanny SPA. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dana lampa spełnia warunki dezynfekcji pod wskazaną pojemność zbiornika. Dzięki narzędziu można zredukować wykorzystanie klasycznej chemii basenowej do mniej więcej 90%, więc sama inwestycja zapewnia już duży zwrot. Silne promieniowanie pochodzące z lampy oczyszcza wodę z drobnoustrojów, właściwie automatycznie, bez potrzeby przeprowadzania dodatkowych testów. Wdrożenie do basenu ogrodowego przekłada się na jakość samej wody. Lampy UV współpracują dobrze z innymi metodami uzdatniania, także dobrą chemią, ale to wygodniejszy element w montażu, eksploatacji i też pewna reklama zbiornika w przypadku komercyjnego wykorzystania. Ultrafiolet ogranicza chlor i zakupy chemii basenowej do absolutnego minimum. To szansa na ograniczenie niechęci do chemii w samej wodzie.

Jakimi zaletami charakteryzuje się lampa UV?

Jedna z najważniejszych zalet to całkowita neutralność dla skóry człowieka, szybka eliminacja drobnoustrojów odpowiadających za podrażnienie oczu, możliwość dopasowania optymalnej mocy do wielkości zbiornika, co naturalnie ogranicza koszty inwestycji. Ciekawa zaleta to minimalizacja chemii basenowej, w skrajnych przypadkach do 90% i prostota instalacyjna. Obsługi lampy UV nie trzeba się specjalnie uczyć. Wystarczy jedynie doprowadzenie prawidłowego zasilania, z reguły 230V. Żywotność żarnika w dobrych lampach dochodzi do 8000 - 10 000 godzin.

Dlaczego warto dokonać zakupu w wyspecjalizowanym sklepie internetowym?

Woda i jej dezynfekcja to poważny problem przy eksploatacji basenu, nawet niekomercyjnego, domowego lub wanny SPA. W sklepie internetowym uzyskasz niezbędne wsparcie eksperta przed wyborem, gwarancję i pomoc montażową. Nie podpisuj umowy sprzedaży zanim nie upewnisz się, co do skuteczności narzędzia do dezynfekcji wody z drobnoustrojów oraz do żywotności. Zadbaj ponadto o porównanie cen na rynku i o kontakt z wyspecjalizowanym sklepem internetowym rozumiejącym najwyższe standardy dezynfekcji basenów. Warto przyjrzeć się temu tematowi bliżej.