poniedziałek, 08 styczeń 2024 11:43

Wyposażenie biura. Zadbaj odpowiednio o akta i dokumenty

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
szafy kartotekowe szafy kartotekowe Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Pojęcie szaf kartotekowych może wydawać się dość enigmatyczne, zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej o nim nie słyszały. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, czym są takie szafy i jakie są ich największe zalety. Przydatna będzie też wiedza o tym, na co zwracać uwagę przy ich wyborze. Wykorzystaj nasze wskazówki, by w pełni wyposażyć swoje biuro i gabinet. 

 

  • Szafy kartotekowe do przechowywania dokumentów 
  • Metalowe szafy kartotekowe — poznaj ich zalety 
  • Jak wybrać szafki kartotekowe?

Szafy kartotekowe do przechowywania dokumentów 

Szafy kartotekowe to nic innego jak specjalne meble, które wykonane są zazwyczaj z blachy stalowej. Bywają pokryte farbą proszkową. Dzięki temu są one doskonale zabezpieczone przed ewentualną korozją. Są one powszechnie wykorzystywane w takich miejscach jak szpitale, przychodnie czy firmy farmaceutyczne. To właśnie szafy kartotekowe umożliwiają zabezpieczenie dokumentów bądź innego rodzaju przedmiotów przed zniszczeniem, bądź przed ingerencją niepożądanych osób.

Metalowe szafy kartotekowe — poznaj ich zalety 

Jedną z największych zalet szaf kartotekowych jest oczywiście zabezpieczenie wszystkiego tego, co znajduje się w ich wnętrzu. Nie ulega wątpliwości, że właściwe przechowywanie dokumentów może pozytywnie wpływać na prestiż firmy. Dzięki temu klienci mogą być spokojni o to, że dokumenty zawierające ich dane są bezpieczne. To samo dotyczy szpitali czy przychodni. Niewłaściwe przechowywanie dokumentów zawierających wrażliwe dane może bowiem zwiększać prawdopodobieństwo ich kradzieży. To zaś może narażać daną placówkę nie tylko na konsekwencje prawne, ale i finansowe. 

Jak wybrać szafki kartotekowe?

Wybór szafy kartotekowej powinien być starannie przemyślany. Wydaje się, że najistotniejsze będzie ustalenie, jaki będzie najwłaściwszy rozmiar takiego mebla. Im więcej dokumentów musi być przechowywane w szafie, tym większa musi ona być. Ponadto należy też mieć na względzie to, by szafa kartotekowa była faktycznie wykonana z odpowiednich materiałów. Nie bez znaczenia jest też cena szafy. Najważniejsze jest jednak to, aby była ona wysokiej klasy produktem. Dobrze byłoby zatem zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych firm produkujących specjalistyczne szafy kartotekowe

Meble metalowe kartotekowe mogą być wzbogacone stojakami do teczek zawieszkowych lub być wyposażone w szuflady na teleskopowych prowadnicach kulkowych, co znacznie ułatwia szybkie wyszukiwanie dokumentacji. Szafka kartotekowa to jedno z kluczowych wyposażeń niemal każdego biura przechowującego dokumentacje zawierające dane osobowe. Warto zadbać, by były one wysokiej jakości i zapewniały odpowiednie bezpieczeństwo.