czwartek, 23 marzec 2023 16:57

Pompa do studni głębinowej - wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pompa do studni głębinowej Pompa do studni głębinowej Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Pompa do studni głębinowej to wysokiej jakości element odpowiedzialny głównie za wydobywanie wody w przypadku stosowania pionowych ujęć wód podziemnych. Zazwyczaj są montowane przy studniach głębinowych, ale również zbiornikach wolnostojących. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak działa pompa do studni głębiowych oraz kiedy warto z niej skorzystać! 

 

  1. Jak działają wysokiej jakości pompy głębinowe?
  2. Z jakich elementów składają się nowoczesne pompy głębinowe? 
  3. Gdzie stosuje się pompy głębinowe? 
  4. Kiedy pompa głębinowa jest konieczna?
  5. Jak wybrać odpowiednią pompę głębinową?

Pompa do studni głębinowej bywa nazywana również pompą wirową. Określenie to wynika przede wszystkim ze specyfiki jej konstrukcji oraz budowy, ale również ze sposobu działania. 

Jak działają wysokiej jakości pompy głębinowe?

Działanie pomp głębinowych pozwala na skuteczne pozyskiwanie wód podziemnych w przypadku ujęć pionowych. Proces ten uruchamiany jest wyłącznie w momentach, gdy konieczne jest pobranie wody. 

Z jakich elementów składają się nowoczesne pompy głębinowe? 

Pompa do studni głębinowej to kluczowy element odpowiadający za prawidłową pracę całego układu. Od jej jakości oraz sprawności, zależy skuteczność działania całej studni głębinowej. 

W centralnym punkcie pompy znajduje się wirnik diagonalny lub promieniowy. Jego zadaniem jest wytworzenie ciśnienia pomiędzy elementami tłocznymi oraz ssącymi. 

Gdzie stosuje się pompy głębinowe? 

Pompa do studni głębinowej jest kluczowym elementem układu, którego zadaniem jest wydobywanie wody z pionowych ujęć wód podziemnych, w sytuacji gdy jej poziom znajduje się poniżej 8 metrów. 

Nowoczesne czujniki poziomu wody pozwalają na dostosowanie pracy pompy tak, aby działała wyłącznie w chwili, gdy jest konieczne. To rozwiązanie zarówno optymalne, jak i oszczędne. 

Kiedy pompa głębinowa jest konieczna?

Instalacja pompy głębinowej w przypadku organizowania studni głębinowej jest konieczna w chwili, gdy lustro wody znajduje się na poziomie poniżej 8 metrów. W pozostałych sytuacjach nie jest konieczna i doskonale sprawdzą się inne rozwiązania, takie jak miedzy innymi hydrofor. 

Jak wybrać odpowiednią pompę głębinową?

Wybieranie odpowiedniej pompy głębinowej to bardzo ważny etap kompletowania całego układu. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie sprawnej oraz efektywnej studni głębinowej. Nieodpowiedni wybór pompy głębinowej może mieć ogromny wpływ na późniejszy komfort oraz wydajność, co w przypadku instalacji wodnej jest kluczowe.