niedziela, 24 kwiecień 2022 13:56

Ochronne obuwie robocze do pracy latem

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Sandały robocze Sandały robocze pixabay

Obuwie robocze chroni stopy pracowników przed urazami, ale również zapewnia wygodę podczas pracy. Rodzaj butów roboczych jest określony przepisami BHP, powinny być one dostosowane do miejsca pracy oraz do warunków, które tam panują.

Zwykle stosuje się buty z zabezpieczeniem w postaci metalowych lub kompozytowych wstawek w formie podosków. Ten element obuwia roboczego chroni śródstopie przed zmiażdżeniem w przypadku uderzenia w stopę ciężkim przedmiotem. Buty ochronne muszą być wygodne, ponieważ są używane przez kilka godzin dziennie, a w okresie letnim najlepiej sięgnąć po sandały robocze.

Wygodne i przewiewne obuwie robocze

Lato na placu budowy lub na hali przemysłowej może być prawdziwą udręką, zwłaszcza gdy w budynku nie ma klimatyzacji. W takich warunkach warto stosować specjalny rodzaj obuwia, który jest lekki oraz przewiewny. Sandały robocze nie tylko chronią stopę przed urazami, ale są bardzo wygodne. Zapewniają komfort cieplny podczas pracy przy wysokich temperaturach. Wygodne zapięcie sandałów sprawia, że buty można szybko nałożyć na stopę, są stosunkowo lekkie, a przy tym niezwykle funkcjonalne. To nowoczesne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo w miejscu pracy oraz wygodę. W sandałach roboczych zastosowano specjalne podnoski, które znakomicie chronią newralgiczne miejsca na stopach przed uszkodzeniem.

Gdzie sprawdzą się sandały robocze?

Sandały ochronne to obuwie, które doskonale sprawdzi się w sklepach wielkopowierzchniowych, gdzie poruszają się wózki widłowe lub w magazynach. Obuwie nie tylko chroni przed urazami, ale również zapewnia doskonałą izolację przed niebezpiecznymi substancjami, które mogą znaleźć się na posadzkach. Sandały robocze mają gumową podeszwę zapewniającą świetną przyczepność do każdej powierzchni. Pracownik może swobodnie się poruszać, jego stopa jest izolowana i bezpieczna. Ten rodzaj obuwia jest również dedykowany pracownikom na placu budowy, w okresie letnim nie powoduje dyskomfortu związanego z poceniem się stopy i jej przegrzaniem.

Z czego wykonane są sandały ochronne?

Polscy producenci obuwia roboczego używają solidnych materiałów, które zapewnią wysoki komfort noszenia obuwia oraz wytrzymałość na różne czynniki. Podnoski w sandałach roboczych wytwarza się z kompozytu ceramicznego lub z metalu. Podeszwy robi się z materiałów odpornych na rozpuszczalniki, oleje. Te materiały zapewniają dobrą przyczepność, są wysoce antypoślizgowe, co jest dodatkowym atutem obuwia roboczego. But może być wykonany ze skóry naturalnej, syntetycznej albo z tekstyliów.