wtorek, 31 maj 2022 10:19

Obrzynarka do drewna i rębak hydrauliczny- jak je wybrać?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Obrzynarka do drewna Obrzynarka do drewna pixabay

Każdy z nas kocha drewniane meble, czy inne ozdoby wykonane z tego surowca. Bez wątpienia drewno jest symbolem klasyki i wręcz eklektycznego piękna, które chętnie zapraszamy do naszych wnętrz.

Jednak zanim drewno przybierze finalną postać, przechodzi przez ręce i maszyny pracowników zakładu stolarskiego. To oni poświęcają czas i umiejętności, a właściciele zakładów starają się ich wyposażyć w jak najlepsze narzędzia. Bez wątpienia nie jest to zadanie łatwe, gdyż rynek maszyn do obróbki drewna znacznie się rozwinął. Z pewnością obrzynarka do drewna wraz z rębakiem hydraulicznym są podstawa. Jednak jak je odpowiednio dobrać?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie profesjonalnej obrzynarki?

Obrzynarka do drewna to z całą pewnością jedno z podstawowych urządzeń w każdym zakładzie stolarskim. Jednak jej wybór z pewnością nie jest taki oczywisty. Przede wszystkim trzeba dobrać urządzenie tak, by idealnie spełniało ono potrzeby firmy. Co więcej, dobrze jest już na samym początku określić budżet, jaki można na nią przeznaczyć. Obrzynarki występują w wielu różnych przedziałach cenowych, więc warto dokładnie ten aspekt doprecyzować. Kolejnym parametrem jaki należy uwzględnić to zarówno maksymalny jak i minimalny rozstaw pił- oczywiście uzależniony on będzie od potrzeb zakładu. Finalnie każdy właściciel wybierając obrzynarkę do zakładu, musi zwrócić uwagę także na materiał, z jakiego zostały wykonane jej ostrza. Kiepskie ostrza obrzynarki będą tępić się w niezwykle krótkim czasie, a to z kolei będzie wymagało ich częstej wymiany. Jak łatwo można się domyślić, będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami. Warto więc przemyśleć dobrze wybór obrzynarki i dokładnie porównać parametry konkretnych modeli. Wówczas będzie ona służyć w zakładzie długo i bezawaryjnie.

Jak nie popełnić błędu przy wyborze rębaka do drewna hydraulicznego?

Rębak do drewna hydrauliczny również staje się w zakładzie stolarskim maszyną niezbędną. W tym przypadku jednak można powiedzieć, że wybór jest o wiele łatwiejszy. Przede wszystkim trzeba dopasować urządzenie do ilości, wymiarów i rodzaju drewna jakie będzie najczęściej rozłupywane. Co więcej, warto zwrócić uwagę jedynie na modele nowoczesne. To właśnie one zostały wyposażone w szereg dodatkowych zabezpieczeń, które znacznie poprawiają komfort i bezpieczniejsza, co z pewnością docenią pracownicy zakładu. Rębaki do drewna hydrauliczne również cechują się różnymi cenami, wobec tego konieczne jest dopasowanie go do możliwości finansowych. Tak wybrane urządzenie, będzie służyło w zakładzie przez długi czas.