piątek, 05 kwiecień 2024 08:26

Nowa wersja Chrome`a

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowa wersja Chrome`a Nowa wersja Chrome`a fot: pixabay

Czy zdarza ci się irytować wygląd Google Chrome? Masz wrażenie, że czegoś mu brakuje, co podkreślałoby jego pozycję lidera na rynku? Wreszcie nadchodzi zmiana, która choć subtelna, diametralnie zmieni twoje postrzeganie przeglądarki.

 

W 2024 r. Google Chrome

Przeglądarka Google Chrome z każdą aktualizacją staje się coraz szybsza i ładniejsza. Najnowsza zmiana, testowana obecnie, skupia się na upiększeniu panelu bocznego. W obecnej wersji Chrome'a panel pojawia się nagle po kliknięciu jednej z jego opcji.

Animacja otwierania panelu bocznego

Jak zauważył Leopeva64, użytkownik Twittera znany z wyszukiwania nowości w wersjach beta Chrome'a, Google testuje animację otwierania panelu bocznego. Animacja polega na mignięciu żółtym kolorem odpowiedniej ikony, a następnie płynnym wysunięciu się panelu z boku ekranu.

Ta pozornie niewielka zmiana znacząco wpływa na ogólne wrażenia użytkownika, sprawiając, że Chrome wygląda na bardziej dopracowaną przeglądarkę. Choć aktualizacja jest nadal w fazie testów, prawdopodobnie nie pojawi się w nadchodzącej wersji Chrome 124, a dopiero w wersji 125. Jeśli jednak bardzo chcesz wypróbować ją już teraz, możesz zainstalować Google Chrome Canary, czyli wersję testową, w której Google wprowadza nowe funkcje, które później trafiają do stabilnej wersji Chrome'a.


Google Chrome wciąż ewoluuje, a najnowsze zmiany w panelu bocznym przynoszą użytkownikom bardziej estetyczne i intuicyjne doświadczenie przeglądania internetu. Choć jeszcze w fazie testów, te subtelne ulepszenia pokazują zaangażowanie Google w ciągłe doskonalenie swojej przeglądarki.