piątek, 07 październik 2022 16:49

Najlepsza przenośna konsola do gier - czym kierować się podczas jej wyboru?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
zestawienie.pl zestawienie.pl pixabay

Gry stanowią dziś jedną z ważniejszych gałęzi elektronicznej rozrywki. Fakt ten nie powinien dziwić, ponieważ nawet naukowcy przyznają już, że gry mają pozytywny wpływ na pamięć, refleks oraz tzw. pamięć mięśniową.

Co więcej, pozwalają one także na eskapizm, czyli odcięcie się od codziennych problemów i niczym nie przeszkodzono relaks.

 Bardzo popularnym urządzeniem do gier, są przenośne konsole. Dzięki nim możesz cieszyć się ulubioną grą w praktycznie każdym miejscu. W niniejszym tekście przedstawimy Ci najlepsze przenośne konsole do gier, dostępne dziś na rynku!

Nintendo, czyli król przenośnych konsol!

Mówisz „konsola przenośna”, myślisz „Nintendo!”. Skojarzenie japońskiego giganta gamingowego nasuwa się zazwyczaj samo, gdyż firma ta istnieje na rynku w zasadzie od początków gamingu. Z tego też powodu jedną z najczęściej wymienianych konsol przenośnych do gier, jako ta najlepsza, jest oczywiście Nintendo Switch. Akcelerometr, czujnik światła, żyroskop, możliwość transmitowania obrazu na ekran telewizora, dwa niezależne Joy-Dony, które można dowolnie rozdzielać. Na szczególną uwagę zasługuje także potężna biblioteka gier, w której znajdują się takie hity, jak np. Wiedźmin 3 Dziki Gon! Jeśli chodzi o Nintendo, to często wymienia się także „lekką” wersję Switcha, czyli Nintendo Switch Lite. Oferuje doskonałą jakość rozgrywki w zminiaturyzowanej formie.

Konsole przenośnie? Czas na klasykę!

Nie da się ukryć, że pierwszymi, kultowymi grami na konsole przenośne, był Mario Bros. Z tego powodu bardzo dużą popularnością cieszą się wszelkie retro konsole, które przedstawiają nostalgiczne tytuły, w nowoczesnej formie. Dzięki temu zarówno nowi, jak i doświadczeni gracze, mogą przeżywać przygody sympatycznego hydraulika z wąsem, który pędzi na ratunek księżniczce. Świetnym tego przykładem może być konsola SUP Game Box. Na tym małym cudeńku pograsz w kultowe tytuły, takie jak wspomniany wcześniej Mario, Kontra czy Tank. Niska cena tego urządzenia jest jego zdecydowaną zaletą.

Mówiąc o klasycznych handheldach, nie sposób nie wspomnieć o PSP, czyli Play Statnion Portable. Przenośna konsola od Sony przez blisko dekadę cieszyła się dużą popularnością. Z tego powodu wielu graczy powraca dziś do PSP z nostalgią, ogrywając takie tytuły, jak God of War Ghost of Sparta.

Jeżeli poszukujesz ciekawych zestawień konsol do gier (także tych przenośnych), to najlepszym do tego miejscem jest portal zestawienie.pl. Znajdziesz tam ogromną ilość ciekawych zestawień sprzętowych, które pozwolą Ci zanurzyć się w świat elektronicznej rozrywki!