środa, 22 wrzesień 2021 14:02

Jak wybrać dobrą szlifierkę do płaszczyzn?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
szlifierka do płaszczyzn szlifierka do płaszczyzn pixabay

Wybór odpowiedniej szlifierki do płaszczyzn zależy głównie od tego, do jakiej pracy będzie ona wykorzystywana. Narzędzie to będziemy również wybierać pod kątem specyfiki obrabianego przedmiotu, czyli kształtu i wielkości oraz miejsc trudnodostępnych, a nawet rodzaju powłoki.

 

Do szlifowania dużych płaszczyzn najlepiej sprawdzają się szlifierki taśmowe. Natomiast urządzenia mimośrodowe pozwalają obrabiać powierzchnie wypukłe i wklęsłe. Szlifierka oscylacyjna z kolei przyda się do obróbki narożników, a urządzenie typu „delta” najlepiej sprawdzi do obróbki powierzchni niedostępnych dla standardowych urządzeń.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szlifierki do płaszczyzn?

Nowoczesna szlifierka, która będzie systematycznie użytkowana, powinna mieć stabilne i płynne ruchy. Możliwe to jest wyłącznie dzięki zastosowaniu specjalnego teflonu, który ma niski współczynnik tarcia. W ten sposób zminimalizowane są drgania, co zapewnia maksymalną precyzję wykonania.

Wybierając szlifierkę do płaszczyzn, należy zwrócić uwagę na:

  • maksymalny przejazd stołu w dwóch osiach,rozmiar stołu roboczego,prędkość, z jaką przesuwa się stół roboczy,zakres przejazdów wzdłuż i w poprzek,prędkość obrotowa średnicy,a także same wymiary.

Zwracając uwagę na takie parametry, będziemy mogli najlepiej dopasować niezbędne urządzenie do prowadzonej działalności biznesowej.

Kto najczęściej nabywa szlifierki do płaszczyzn?

Szlifierki CNC polecane są w szczególności przedsiębiorstwom zajmujących się masową produkcją metalowych elementów z niezwykłą precyzją. Takie urządzenia wykorzystuje się w przemyśle samochodowym, lotniczym i maszynowym, ale także w narzędziowniach oraz produkcji oprzyrządowania technologicznego. Szlifierki do płaszczyzn pozwalają dokładnie opracować takie tworzywa jak matryce, stemple, wykrojniki czy płyty.

Niezwykle ważne jest to, aby szlifierka do płaszczyzn była idealnie dopasowana do charakteru wykonywanych prac. W ten sposób można będzie skutecznie wyeliminować niedoskonałości podczas wygładzania powierzchni i bezawaryjnie użytkować wykonany element przez wiele lat.

Wysokiej klasy szlifierka do płaszczyzn ma zintegrowaną głowicę szlifierską, wysoką sztywność i dokładność. Charakteryzuje się także niewielkimi rozmiarami i niewielką wagą oraz łatwą obsługą z konserwacją.

Jeżeli nie mamy pewności, które urządzenie zakupić do swojego przedsiębiorstwa, to warto skontaktować się ze specjalistami, którzy doradzą, na jaki model postawić. Oprócz wsparcia w wyborze, fachowcy zajmują się także montażem, szkoleniem i serwisowaniem.