niedziela, 17 kwiecień 2022 16:15

Przejrzysty leasing ciągnika siodłowego

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Przejrzysty leasing ciągnika siodłowego Przejrzysty leasing ciągnika siodłowego pixabay

Przejrzysty leasing ciągnika siodłowego jest bardzo cenionym elementem prowadzącym do poszerzenia floty przedsiębiorcy zajmującego się branżą TSL.

Minimum formalności dla osoby, która często tonie w papierach jest zbawienna. Dlatego przejrzysty leasing ciągnika siodłowego, który czarno na białym oferuje wszystkie najpotrzebniejsze dla przedsiębiorcy warunki jest tak ceniony. Jak to wygląda w praktyce?

Co to i na czym polega leasing ciągnika siodłowego

Leasing jest czymś w rodzaju udostępnienia samochodu na wynajem długoterminowy na podstawie zawartej umowy cywilnoprawnej. W zamian za często nowoczesny ciągnik siodłowy leasingobiorca zobowiązuje się opłacać określoną w umowie liczbę comiesięcznych rat. Taka umowa jest zgodna z prawem i obejmuje zwolnienie podatku przez co leasing naprawdę się opłaca. Wbrew pozorom wszystkie procedury są bardzo proste, a staranie się o leasing trwa bardzo krótko. Po zakończeniu leasingu i przeliczeniu wszystkich kwot okazuje się, że finalna cena za samochód najpewniej jest zbliżona do jego pierwotnej ceny – a w przypadku wzięcia auta na kredyt często trzeba dołożyć sporo pieniędzy. Dodatkowym atutem leasingu jest fakt, że nie obniża on zdolności kredytowej dla firmy. Dzięki temu może ona swobodnie zarządzać finansami i inwestować w różne inne rzeczy.

Jednak w wypadku leasingu ciągnika siodłowego warto dokładnie przeanalizować umowę. Praktycznie zawsze ciągniki siodłowe wykorzystywane są do transportu i przewożenia materiałów, a więc wykonują bardzo duże ilości kilometrów. W umowie często są zawarte roczne limity kilometrów, po których przekroczeniu leasingodawca może nałożyć na leasingobiorcę kary pieniężne. Warto osobiście przeanalizować tą sprawę i przedyskutować z leasingodawcą, aby nie przysporzyć sobie problemów.

Podsumowanie

Przejrzysty leasing ciągnika siodłowego jest najbardziej ceniony za dostarczanie nowoczesnych samochodów ciężarowych, które z reguły są piękne i niezawodne. Często właśnie leasing zapewnia ciągłość wymiany nowych samochodów w określonej flocie, które za każdym razem cieszą oko.