poniedziałek, 29 maj 2023 17:25

Nowy Peugeot 308 SW – łączy cechy kombi, styl i nowoczesność

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Peugeot 308 SW Peugeot 308 SW mat.prasowe

Bardzo często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, które określa samochody kombi jako auta nudne, mało atrakcyjne lub nastawione wyłącznie na walory związane z ich użytecznością.

Coraz więcej producentów sprawia jednak, że te opinie tracą na wiarygodności. Doskonałym przykładem może być Peugeot i jego nowe 308 SW. Uznaliśmy ten samochód za bardzo interesujący i właśnie dlatego w dzisiejszym artykule powiemy sobie nieco więcej na jego temat. Zapraszamy Państwa do dalszej lektury.

Czym Peugeot 308 SW wyróżnia się na tle konkurencji?

Nowe modele Peugeota są bardzo charakterystyczne na tle swoich konkurentów. Bardzo nowoczesny design, wiele typowych dla tej marki rozwiązań, dynamiczny wygląd oraz nietypowe rozwiązania we wnętrzu pojazdu sprawiają, że Peugeot jest idealnym wyborem dla tych, którzy szukają nietuzinkowego auta. 308 SW z pewnością wygląda zupełnie inaczej niż jego niemieccy lub japońscy konkurenci, co może przypaść do gustu wielu miłośnikom stylu oraz tym, którzy chcą się wyróżniać na drodze.

Na uwagę zasługuje również charakterystyczne dla Peugeota wnętrze, ze spłaszczoną kierownicą oraz cyfrowymi zegarami, umieszczonymi stosunkowo wysoko oraz daleko od kierowcy. Zwarta bryła tego średnich rozmiarów kombi, kryje we wnętrzu bardzo dużo przestrzeni – zarówno tej dla pasażerów, jak i bagażowej.

Peugeot 308 SW – dla kogo będzie idealny?

Peugeot 308 SW to idealna propozycja dla małych i średnich rodzin. Stosunkowo przestronne jak na tą wielkość samochodu wnętrze, spory i ustawny bagażnik z łatwym dostępem oraz liczne rozwiązania i bogate wyposażenie pojazdu sprawiają, że jest to świetna propozycja dla rodzin 2+1 oraz 2+2. Peugeot może być również dobrą opcją dla tych, którzy szukają przestronnego bagażnika i ciekawego designu, którego z pewnością nie można określić mianem kolejnego, nudnego kombi.

Walory użytkowe Peugeot 308 SW

W tym punkcie, na szczególną uwagę zasługuje z pewnością bagażnik. Jego pojemność to ponad 600 litrów i warto zaznaczyć, że jest on bardzo pojemny oraz ustawny. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo dobrze wykorzystać całą przestrzeń bagażową, co będzie bardzo istotne podczas wakacyjnych wyjazdów z rodziną lub przyjaciółmi.

Na szczególną uwagę zasługują również jednostki napędowe. Są to bardzo oszczędne silniki, a spalanie popularnej jednostki 1.2 o mocy 130 KM oscyluje w granicach 6l na każde przejechane 100 km. Dzięki temu możemy mieć w swoim garażu świetnie wyglądający, bardzo nowoczesny i funkcjonalny samochód, którego eksploatacja nie będzie zbyt kosztowna.

Gdzie znaleźć swojego Peugeot 308 SW?

Jeśli zainteresował Państwa model Peugeot 308 SW, to serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty salonu w Gdańsku, należącego do Grupy Zdunek. Wykwalifikowani specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego wyposażenia pojazdu, a atrakcyjne formy finansowania oraz dodatkowe gwarancje sprawią, że będziecie mogli cieszyć się w pełni swoim nowym samochodem. Serdecznie zapraszamy do zapoznania z ofertą oraz wybrania swojego wymarzonego auta.