czwartek, 04 maj 2023 13:51

Jak wybrać dobry serwis blacharsko-lakierniczy?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
blacharnia Gdańsk blacharnia Gdańsk mat.prasowe

Każde uszkodzenie naszego samochodu jest z pewnością przykrym i bolesnym momentem dla każdego kierowcy. Nawet najbardziej ostrożne osoby mogą brać udział w stłuczce lub kolizji, która często prowadzi do powstania rozległych uszkodzeń powłoki lakierniczej znajdującej się na naszym samochodzie. Usunięcie takiej usterki wymaga od mechanika bardzo dużego doświadczenia oraz umiejętności, dzięki którym powstałe uszkodzenia mogą zostać zredukowane do minimum.

W dzisiejszym artykule powiemy sobie nieco więcej na temat tego, w jaki sposób wybrać dobry i godny zaufania warsztat blacharsko lakierniczy. Serdecznie zachęcamy Państwa do dalszej lektury.

Każde uszkodzenie naszego samochodu jest z pewnością przykrym i bolesnym momentem dla każdego kierowcy. Nawet najbardziej ostrożne osoby mogą brać udział w stłuczce lub kolizji, która często prowadzi do powstania rozległych uszkodzeń powłoki lakierniczej znajdującej się na naszym samochodzie. Usunięcie takiej usterki wymaga od mechanika bardzo dużego doświadczenia oraz umiejętności, dzięki którym powstałe uszkodzenia mogą zostać zredukowane do minimum. W dzisiejszym artykule powiemy sobie nieco więcej na temat tego, w jaki sposób wybrać dobry i godny zaufania warsztat blacharsko lakierniczy. Serdecznie zachęcamy Państwa do dalszej lektury.

Na co zwracać uwagę wybierając serwis blacharski?

Przy wyborze odpowiedniego serwisu blacharskiego warto wziąć pod uwagę zakres prac, które należy wykonać oraz specjalizację danego zakładu. Jeśli uszkodzenia są powierzchowne i sprawę załatwi naniesienie nowej powłoki lakierniczej, to bez wątpienia warto wybrać warsztat lub specjalistę, który działa właśnie w tej dziedzinie. Jeśli natomiast nasz pojazd wymaga wcześniej ingerencji blacharza, to warto uwzględnić ten fakt podczas poszukiwań wyspecjalizowanego punktu, do którego oddamy nasz pojazd.

Pamiętajmy, że najlepszą formą reklamy jest polecenie. Nie bójmy się więc zapytać znajomych, którzy korzystali z usług lakiernika lub blacharza. Warto dowiedzieć się jak najwięcej na temat poziomu wykonanej usługi oraz jej wyceny. Ochroni nas to przed nieuczciwymi praktykami, które są stosowane przez niektórych fachowców.

Czy warto powierzyć naprawy blacharskie ASO?

Jeśli nie chcemy pozostawiać naszego pojazdu w rękach mechaników mniej wykwalifikowanych w naprawach danej marki, to warto wybrać się do ASO. W autoryzowanych serwisach, takich jak blacharnia Gdańsk wchodząca w skład sieci dealerskiej Grupy Zdunek, bardzo często możemy liczyć na obsługę klienta na najwyższym poziomie. Dostęp do oryginalnych części zamiennych, starannie dobranych z palety lakierów oraz doświadczenie specjalistów w zakresie prac nad danym modelem lub przynajmniej markom pojazdu, może okazać się nieocenione podczas wykonywania tego typu napraw.

Korzystając z usług ASO, możemy więc liczyć na to, że wszelkie poprawki lub naprawy zostaną wykonane w sposób najbardziej profesjonalny. W przypadku nowych samochodów nie musimy również martwić się o utratę gwarancji, z którą trzeba się liczyć, korzystając z usług mniej wykwalifikowanych warsztatów.

Jak sprawdzić jakość wykonanej naprawy blacharskiej?

Po wykonaniu wszelkich napraw blacharskich i lakierniczych warto dokonać odpowiedniej oceny ich jakości. Żeby tego dokonać, należy zweryfikować spasowanie elementów poszycia i nadwozia naszego samochodu. W tym celu warto sprawdzić, czy wszystkie szczeliny pomiędzy elementami są równe. Powinniśmy również sprawdzić, czy zgadza się odcień lakieru. Pamiętajmy jednocześnie, że powłoka lakiernicza z czasem może płowieć, przez co nowy lakier będzie miał nieco bardziej intensywną barwę i z pewnością większy połysk.

Oględzin samochodu warto dokonać w świetle dziennym, najlepiej w pełnym słońcu. W takich warunkach najłatwiej jest znaleźć wszelkie niedociągnięcia, których korektą powinien zająć się warsztat, który wykonywał daną usługę.