sobota, 01 czerwiec 2024 20:20

Ford Mustang wycofany z rynku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Problemy z systemem paliwowym w Mustangach Problemy z systemem paliwowym w Mustangach fot: unsplash

Ford ogłosił wycofanie ponad 600 samochodów Mustang z rynku australijskiego z powodu problemu, który może spowodować, że pojazdy nie będą spełniały australijskich norm dotyczących kontroli emisji.

  • Dlaczego Ford wycofuje Mustanga z rynku australijskiego?
  • Ile pojazdów jest objętych wycofaniem?
  • Jakie lata produkcji obejmuje wycofanie Mustanga?
  • Czy problem z linią paliwową wpływa na bezpieczeństwo pojazdu?
  • Jak właściciele mogą skontaktować się z Fordem w sprawie wycofania?

Problem z linią paliwową

Ford zdecydował się na wycofanie Mustanga (1) z powodu problemu z linią paliwową, który, jak twierdzi firma, nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa, ale może spowodować, że pojazd nie będzie spełniał przepisów dotyczących emisji spalin. "Z powodu wady produkcyjnej, niskociśnieniowa linia dostarczająca paliwo może nie spełniać specyfikacji," podano w komunikacie Forda dotyczącym wycofania.

"Może to skutkować odparowywaniem paliwa poza wymaganiami Regulacji Kontroli Emisji Spalin. Nie ma żadnego zagrożenia bezpieczeństwa związanego z tym wycofaniem, a wada nie wpływa na wydajność pojazdu. Pojazdy nie są zgodne z Australijską Normą Projektową 79/04 - Kontrola Emisji dla Lekkich Pojazdów." - Ford

Zakres wycofania

Łącznie wycofaniem objętych jest 610 pojazdów z lat 2021-2023. Właściciele tych samochodów muszą skontaktować się z najbliższym salonem Forda, aby bezpłatnie naprawić swoje pojazdy. Jeśli posiadasz pojazd objęty wycofaniem, skontaktuj się z najbliższym salonem Forda, aby umówić się na wizytę serwisową.

Wycofanie Forda Mustanga z rynku australijskiego z powodu problemów z emisją pokazuje, jak ważne jest przestrzeganie norm ekologicznych. Firma zapewnia, że problem nie wpływa na bezpieczeństwo ani wydajność pojazdu, a naprawa zostanie przeprowadzona bezpłatnie. Właściciele powinni jak najszybciej skontaktować się z salonem Forda, aby upewnić się, że ich pojazd spełnia wszystkie wymagania.

Pryzpisy:

(1) Ford Mustang to amerykański samochód sportowy produkowany przez firmę Ford Motor Company. Po raz pierwszy zaprezentowany w 1964 roku, Mustang stał się ikoną motoryzacji i jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli na świecie. Mustang jest ceniony za swoje osiągi, styl i dostępność, co czyni go popularnym wyborem wśród entuzjastów motoryzacji.

Historia i rozwój:

Debiut i pierwsza generacja (1964-1973): Mustang został zaprezentowany po raz pierwszy 17 kwietnia 1964 roku na Wystawie Światowej w Nowym Jorku. Samochód szybko zdobył popularność, stając się jednym z najszybciej sprzedających się modeli Forda. Pierwsza generacja Mustanga była dostępna jako coupe, kabriolet i fastback.

Druga i trzecia generacja (1974-1993): W odpowiedzi na kryzys paliwowy i zmieniające się preferencje konsumentów, druga generacja Mustanga (1974-1978) była mniejsza i bardziej oszczędna. Trzecia generacja (1979-1993), znana jako "Fox Body", była bardziej nowoczesna i zyskała wiele ulepszeń technologicznych.

Czwarta generacja (1994-2004): Czwarta generacja Mustanga wprowadziła bardziej zaokrąglone kształty i nowoczesne technologie. Był to również okres, w którym Mustang wrócił do korzeni, oferując mocniejsze silniki i lepsze osiągi.

Piąta generacja (2005-2014): Piąta generacja Mustanga była hołdem dla klasycznego designu z lat 60. XX wieku, z nowoczesnymi akcentami. Ford skupił się na poprawie osiągów i jakości wykonania, co spotkało się z pozytywnym przyjęciem na rynku.

Szósta generacja (2015-obecnie): Szósta generacja Mustanga to kolejny krok naprzód w ewolucji tego modelu. Wprowadziła nowoczesne technologie, poprawioną aerodynamikę i większy komfort jazdy. Mustangi tej generacji są również dostępne z szeroką gamą silników, od ekonomicznych czterocylindrowych turbo po potężne V8.

Źródło: CarExpert