niedziela, 24 kwiecień 2022 09:57

Czym różni się skup aut od komisu samochodowego

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
www.autozmieniarka.pl www.autozmieniarka.pl pexels

Obecnie samochody są najczęściej używanym środkiem transportu. Liczba aut na drogach rośnie lawinowo z roku na rok. Ludzie mają coraz więcej pieniędzy i są coraz bardziej leniwi.

Wciąż zmieniamy samochody na nowsze i droższe modele. Wiąże się to z koniecznością sprzedaży starego pojazdu. Na rynku jest więc ogromny popyt, jak i podaż aut używanych. Dwoma dość popularnymi miejscami na sprzedaż auta używanego są skupy aut oraz komisy samochodowe. Wbrew pozorom te dwa miejsca funkcjonują na zupełnie odmiennych zasadach.

Jak funkcjonuje skup aut?

Skup samochodów to przedsiębiorstwo, które w procesie sprzedaży jest bezpośrednim odbiorcą/nabywcą pojazdu. Dla klienta oznacza to brak konieczności zapłaty prowizji w momencie, w którym sprzedaje samochód. Formalności jest niewiele, a ich załatwienie bierze na siebie firma. W skupie aut istnieje spora możliwość negocjacji ceny. Pracownicy skupu przeprowadzają szczegółowe oględziny pojazdu, a mając ogromne doświadczenie w branży są skorzy do negocjacji. Skupy aut oferują profesjonalną wycenę oraz oszacowanie wartości pojazdu w stosunku do warunków rynkowych. Płatność może być dokonywana gotówką bądź w formie przelewu bankowego. Skupy samochodów to szybka opcja sprzedaży pojazdu. Wybierana jest chętnie zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy. Jedynie co tak naprawdę trzeba zrobić, to po prostu skontaktować się ze skupem - w reszcie spraw zostaniemy wyręczeni. 

Jak funkcjonuje komis samochodowy?

Komis samochodowy to firma, która jest pośrednikiem pomiędzy sprzedawcą pojazdu, a jego potencjalnym nabywcą. Wiąże się to z koniecznością zapłaty prowizji za dokonaną transakcję. W komisie czas trwania transakcji jest o wiele dłuższy niż w przypadku skupu aut. Właściciel sprzedawanego pojazdu musi czekać na informację od komisu o dokonaniu ostatecznej transakcji, a w trakcie tego procesu nie jest możliwe użytkowanie auta. Komisy samochodowe nie zawsze mają w swojej ofercie usługi dodatkowe, jak w przypadku skupów aut. Z usług komisów częściej korzystają osoby prywatne ze względu na dłuższy czas oczekiwania na przeprowadzenie transakcji. Dla firm jest to szczególnie niekorzystna opcja, gdyż najczęściej sprzedają one więcej niż jedno auto i chcą szybciej upłynnić swoje środki trwałe. 

Porównując skup aut do komisu samochodowego można stwierdzić, że więcej plusów posiada ten pierwszy. Głównie ze względu na sprzedaż bezpośrednią oraz znacznie krótszy czas przeprowadzenia transakcji. Dobrą propozycją na lokalnym rynku w Łodzi i okolicach jest Skup Aut Autozmieniarka, który prowadzi mobilną usługę. Jeżeli interesuje Cię szybka i bezproblemowa sprzedaż pojazdu oraz chciałbyś dostać darmową wycenę, wystarczy, że na ich stronie pod adresem  www.autozmieniarka.pl uzupełnisz i wyślesz krótki formularz. Warto pochylić się nad ofertą tej firmy, gdyż jest bardzo konkurencyjna.