piątek, 20 maj 2022 16:32

Odprysk na szybie samochodu – czy samodzielna naprawa ma sens?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
odprysk na szybie odprysk na szybie pixabay

Zauważenie odprysku na szybie potrafi wprowadzić wielu kierowców w istną panikę. Nie należy jednak podejmować wtedy pochopnych ruchów, tylko zastanowić się, co zrobić z tym nieprzyjaznym fantem.

Zazwyczaj dywagacje dotyczącą sensu przeprowadzania samodzielnej naprawy. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na taki krok? Może lepiej oddać samochód do profesjonalnego serwisu, zanim pogłębią się szkody i konieczna będzie wymiana całego elementu?

Ocena stopnia uszkodzenia

Kluczowy aspekt w kwestii ewentualnej naprawy szyby we własnym zakresie stanowi stopień uszkodzenia. Im odprysk jest głębszy i bardziej rozległy, tym trudniej będzie go samodzielnie naprawić. Warto pamiętać, że zwykły człowiek nie dysponuje takimi narzędziami, jakie mają na wyposażeniu profesjonaliści (np. specjalna żywica wypełniająca ubytek, utwardzana pod promieniami UV), a także nie posiada tak rozległej wiedzy.

Z tych względów już sam stopień oceny odprysku na szybie przysparza wiele problemów. Zdarza się też, iż niektórzy kierowcy decydują się nie podejmować żadnych kroków. Następnie czas uświadamia, że był to błędny wybór. Konieczne jest przynajmniej zabezpieczenie uszkodzenia taśmą, by nie doszło do dalszego rozprzestrzenienia się usterki i powstania dużego „pajączka” na szybie. Bywa, że jego pojawienie się uniemożliwi nam już jazdę w sposób w pełni bezpieczny.

Naprawa odprysku na szybie to trudne zadanie

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zwykły kierowca nie posiada takich narzędzi, jakimi dysponują specjaliści. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż naprawa odprysku na szybie to naprawdę wymagające zadanie. Często działając bez odpowiednich umiejętności, można znacznie pogorszyć sytuację. Odprysk bardzo łatwo ulega powiększeniu, co w konsekwencji może nawet doprowadzić do wymiany szyby. W takim przypadku koszty będą zdecydowanie większe niż podczas samej naprawy - jeśli interesuje Cię, ile kosztuje wymiana szyby przedniej koniecznie skontaktuj się z profesjonalistą - ceny podane w Internecie mogą znacznie różnić się od tych w rzeczywistości.

Pomoc profesjonalnego serwisu

Jeżeli chcesz uniknąć popełnienia jakiegokolwiek błędu i mieć pewność, że Twoja szyba zostanie prawidłowo naprawiona, rekomendujemy skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. Specjaliści mają wszelkie atrybuty do skutecznej realizacji tego właśnie zadania. Każdego tygodnia mierzą się oni z najróżniejszymi odpryskami na szybach samochodowych. Naprawa w serwisie to zdecydowanie bezpieczniejsza opcja, niż podejmowanie działań we własnym zakresie. Już sama ocena uszkodzenia wprawnym okiem daje pewność, że poradzimy sobie z usterką możliwie najniższym kosztem, ale zgodnie z rzemiosłem.