czwartek, 08 grudzień 2022 15:25

Ceramiczna ochrona lakieru samochodowego - czym są powłoki ceramiczne?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
powłoki ceramiczne powłoki ceramiczne pixabay

Ceramiczna ochrona lakieru samochodowego to innowacyjna technika zabezpieczania karoserii samochodu przed wpływem wilgoci, drobnych zarysowań, blaknięciem, a także zabrudzeniem.

Wydajność i efekty wizualne, które zapewniają powłoki ceramiczne sprawiają, że są one chętnie wybieranym przez miłośników pojazdów rozwiązaniem. Dowiedz się, co sprawia, że tak wielu z nich tak chętnie sięga po rozwiązanie, jakim jest ceramiczna ochrona lakieru samochodowego!

Na co narażona jest karoseria pojazdu?

Każdego dnia samochody narażone są na wpływ wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Odłamki uderzające w lakier prowadzą do odbić i drobnych zarysowań, wilgoć do korodowania i zacieków na lakierze, promieniowanie UV w wyniku kontaktu z promieniami słonecznymi prowadzące do blaknięcia koloru, a także odczynniki chemiczne, z którymi lakier ma kontakt,  wnikają i osłabiają jego strukturę. Każdy z nich wpływa na wygląd pojazdu prowadząc do jego pogorszenia i spadku wartości samochodu w przypadku chęci jego sprzedaży. To właśnie pragnienie zachowania błyszczącego lakieru i chęć zachowania wartości samochodu są czynnikami wpływającymi na to, że wielu właścicieli poszukuje skutecznej ochrony lakieru samochodowego. Zapewnić ją mogą chociażby powłoki ceramiczne.

Na czym polega ceramiczna ochrona lakieru samochodowego?

Ceramiczna ochrona lakieru samochodowego to nic innego jak pokrycie karoserii samochodu powłoką ceramiczną, która wnika w strukturę lakieru utwardzając go i zwiększając jego parametry wytrzymałościowe. Dzięki 100% przezroczystości, a także dokładnej aplikacji, powłoka ceramiczna nie pozostawia śladów na samochodzie i jest niezauważalna gołym okiem. Dzięki temu, że dokładnie przylega ona do powierzchni karoserii, uniemożliwia ona podcieknięcie wilgocią i zapewnia skuteczną ochronę lakieru samochodowego przed negatywnym wpływem wody, odczynników chemicznych, a także wynikiem codziennego użytkowania pojazdu. Twarda struktura powłoki ceramicznej chroni lakier również przed wpływem promieniowania UV, dzięki czemu zabezpiecza lakier nie tylko przed usterkami mechanicznymi, ale również blaknięciem koloru. 

Powłoki ceramiczne - Katowice i Śląsk - CAR-LAB

Powłoki ceramiczne w Katowicach i na terenie Śląska aplikuje studio car-detailingowe CAR-LAB. Wieloletnie doświadczenie, zamiłowanie do motoryzacji i wszystkiego, co z nią związane, sprawiają, że specjaliści CAR-LAB oferują precyzyjne usługi pokrywania pojazdów powłoką ceramiczną, dzięki czemu są w stanie zapewnić jej wydajność i niezawodność nawet na kilka lat. Najwyższej jakości powłoki ceramiczne w Katowicach i okolicach dostępne są właśnie w studio CAR-LAB, dlatego jeżeli pragniesz zadbać o piękny wygląd swojego samochodu i postawić na wydajne i sprawdzone rozwiązania, to pozostaje nam jedynie skierować Cię pod adres https://car-lab.pl/uslugi/powloki-ceramiczne/. Sprawdź ofertę specjalistów z tego zakresu!