poniedziałek, 06 czerwiec 2022 17:39

Organza dekoracyjna - jak ją wykorzystać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
organza dekoracyjna organza dekoracyjna pixabay

Przygotowywanie dekoracji na ślub zwykle zajmuje Młodej Parze najwięcej czasu. Często decydują się oni nawet na skorzystanie z usług wedding plannera, które niestety są dość kosztowne.

Niemniej jednak chcąc zachować względną ekonomię organizacji ślubu oraz wesela, trzeba wziąć przygotowanie dekoracji na swoje barki. Wbrew pozorom, nie musi być to prawdziwie karkołomnym zadaniem. Z pomocą przychodzi organza dekoracyjna, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Co więc można z jej pomocą przyozdobić?

Organza dekoracyjna jako bieżnik na stół weselny

Aranżacja stołu weselnego to z pewnością jedno z większych wyzwań. Nie chodzi jedynie o sam dobór zastawy stołowej, czy odpowiednie ustawienie świeczników. Przede wszystkim konieczne jest dobranie perfekcyjnego obrusu. Niemniej jednak pary zwykle decydują się na utrzymanie nakrycia stołu w białej tonacji, a obrusy niestety niczym szczególnym się nie wyróżniają. Z pomocą organzy dekoracyjnej możemy to jednak zmienić. Świetnie sprawdzi się ona jako bieżnik. Co więcej, warto pokusić się o niestandardowe ułożenie organzy dekoracyjnej na stole weselnym. Zamiast układać ją wzdłuż stołu, możemy ułożyć ją równolegle do bocznych krawędzi. Wówczas organza dekoracyjna świetnie i efektownie przyozdobi stół dekoracyjny.

Organza dekoracyjna jako ozdoba krzeseł na weselu

Krzesła na weselu nie mogą być zwyczajne. Z pewnością pary idealnie dobierają je do wystroju całej sali, jednak zwykle drewniane krzesła nie będą wzbudzać podziwu. Niezbędne jest ich odpowiednie przyozdobienie oraz przybranie. Okazuje się, że znów z pomocą przychodzi organza dekoracyjna. Można dzięki niej wykreować niesamowite formy i kształty, które następnie zostaną dopięte do krzeseł. Organza dekoracyjna jest niezwykle delikatnym oraz zwiewnym materiałem, więc idealnie wpisuje się w estetykę weselną. Z jej pomocą można również wykonać eleganckie kokardy, które będą wdzięcznie zdobić oparcia krzeseł.

Organza dekoracyjna jako woreczki na upominki

Organza dekoracyjna bez wątpienia daje wiele możliwości. Jedną z nich jest stworzenie z niej uroczych woreczków, na drobne upominki dla gości. Można w tym celu wykorzystać różne kolory organzy dekoracyjnej. Wystarczy uformować ją na kształt niewielkich sakiewek, a następnie zapakować do środka drobny podarek dla gości weselnych. Całość wystarczy ozdobić wstążką lub kokardką i gotowe. Jak więc widać, organza dekoracyjna daje nieograniczone możliwości jeśli chodzi o jej wykorzystanie. Z pewnością, nie może jej zabraknąć w odniesieniu do weselnych dekoracji.